11. novembra 2016

Neúspešná noc pre našich: Ukončená Budajova séria a Halák nedochytal

Neúspešnú noc zažili v zámorskej NHL obaja slovenskí hokejoví brankári. Peter Budaj kryl na ľade svojho bývalého klubu Montrealu Canadiens 19 z 22 striel domácich, jeho Los Angeles ...

Peter Budaj Foto: TASR/AP
New York 11. novembra (TASR) - Neúspešnú noc zažili v zámorskej NHL obaja slovenskí hokejoví brankári. Peter Budaj kryl na ľade svojho bývalého klubu Montrealu Canadiens 19 z 22 striel domácich, jeho Los Angeles však prehralo 1:4, keď štvrtý gól inkasovali Kings do prázdnej bránky pri záverečnej power play. Paul Byron už v ôsmej minúte svojím presným zásahom ukončil Budajovu šnúru bez inkasovaného gólu, ktorá sa zastavila na čísle 158:32 min.

Nedarilo sa ani Jaroslavovi Halákovi z New Yorku Islanders, ktorý nedochytal v noci na piatok duel na ľade Tampy Bay. Halák dostal tri góly zo 16 striel a už v 23. minúte prenechal miesto medzi žŕdkami Nemcovi Thomasovi Greissovi, ktorý potom inkasoval ešte z hokejky Briana Boylea. "Ostrovania" napokon podľahli Lightning 1:4.

Montreal - Los Angeles 4:1 (BUDAJ kryl 19 z 22 striel domácich),
Tampa Bay - NY Islanders 4:1 (za hostí HALÁK chytal 23 minút, inkasoval 3 góly zo 16 striel),
Nashville - St. Louis 3:1,
Arizona - Winnipeg 2:3, Calgary - Dallas 2:4

F1 čaká 20. veľká cena, bude sa už Rosberg tešiť z titulu?