10. decembra 2017

NHL: Chárov Boston zdolal Islanders, Halák s 30 zákrokmi

Riley Nash (20) z Bostonu Bruins pred brankárom Jaroslavom Halákom z New Yorku Islanders v zápase zámorskej NHL 9. decembra 2017 v Bostone. Foto: TASR/AP
New York 10. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu potvrdili stúpajúcu formu, v noci na nedeľu zvíťazili v zámorskej NHL doma nad New Yorkom Islanders 3:1 a vybojovali už ôsmu výhru z desiatich zápasov. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 22:20 min., odsedel si dve trestné minúty a krajana v bránke "ostrovanov" Jaroslava Haláka ohrozil štyrmi strelami. Halák inkasoval dva góly a kryl dokopy 30 z 32 súperových striel. Tretí gól "medveďov" strelil Danton Heinen v závere do prázdnej bránky pri power play hostí.

Hráči St. Louis vyhrali nad domácim Detroitom hladko 6:1. V drese zdolaného tímu sa bodovo nepresadil slovenský útočník Tomáš Tatar.

Hokejisti Los Angeles v zostave s Mariánom Gáboríkom zdolali Carolinu 3:2 po predĺžení. O víťazný gól Kings sa postaral 20 sekúnd pred koncom extračasu Tanner Pearson.

Výsledky NHL:

Detroit - St. Louis 1:6, Boston - New York Islanders 3:1 /HALÁK inkasoval dva góly, kryl 30 striel/, Columbus - Arizona 1:0, Florida - Colorado 3:7, Montreal - Edmonton 2:6, New York Rangers - New Jersey 5:2, Pittsburgh - Toronto 3:4, Tampa Bay - Winnipeg 4:3 pp, Dallas - Vegas 3:5, Calgary - Vancouver 4:2, San Jose - Ottawa 5:0, Los Angeles - Carolina 3:2 pp