27. marca 2017

NHL: Hokejisti Detroitu vyhrali nad Minnesotou po predĺžení

Na archívnej snímke gólman Dallas Stars Antti Niemi (31) chráni bránu pred strelou hráča Detroit Red Wings' Slováka Tomáša Tatara. Foto: TASR
Washington 27. marca (TASR) - Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili v nedeľnom zápase NHL nad Minnesotou Wild 3:2 po predĺžení. Na triumfe domácich sa 22. gólom v sezóne podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý sa presadil v 41. minúte v presilovke a vyrovnal na 2:2. Víťazný gól potom dal v druhej minúte extračasu Andreas Athanasiou.

Pre Minnesotu, ktorá sa o deň skôr dočkala istej účasti v play off, to bola tretia prehra za sebou. Philadelphia v pennsylvánskom derby uspela v Pittsburghu 6:2.

NHL - výsledky:

Detroit - Minnesota 3:2 pp /za domácich Tatar 1+0/, New Jersey - Dallas 1:2 pp, Pittsburgh - Philadelphia 2:6, Winnipeg - Vancouver 2:1, Anaheim - New York Rangers 6:3