27. apríla 2018

NHL: Pittsburgh otočil duel vo Washingtone, Vegas deklasoval San Jose

Hokejisti Pittsburghu Penguins triumfovali v úvodnom zápase semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Washingtonu Capitals 3:2. Ujali sa tak vedenia v sérii ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 27. apríla (TASR) - Hokejisti Pittsburghu Penguins triumfovali v úvodnom zápase semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Washingtonu Capitals 3:2. Ujali sa tak vedenia v sérii na štyri víťazné zápasy 1:0. Dvojnásobný obhajca prehrával na začiatku tretej tretiny 0:2, ale troma gólmi otočil priebeh.

Postarali sa o to Patric Hornqvist, Sidney Crosby a Jake Guentzel, ktorí tak odpovedali na presné zásahy Jevgenija Kuznecova a Alexandra Ovečkina. Pens v zostave chýbali Jevgenij Malkin aj Carl Hagelin. Zápas číslo dva je na programe v nedeľu 29. apríla opäť vo Washingtone.

V prvom zápase semifinále Západnej konferencie nováčik Vegas Golden Knights prevalcoval na domácom ľade San Jose 7:0. "Zlatí rytieri" opäť hrali bez slovenského útočníka Tomáša Tatara. "Žraloci" stratili duel už v prvej tretine, ktorú prehrali 0:4. Zápas číslo dva sa bude hrať v noci na nedeľu opäť v Las Vegas.