19. mája 2011

NHL: Vancouver rozstrieľal San Jose

Hráči tímu Vancouver Canucks Alex Burrows (vľavo) a Chris Higgins sa tešia z gólu, ktorý strelil Higgins v druhej tretine druhého finálového zápasu Západnej konferencie proti San Jose Sharks.

nhl Hráči tímu Vancouver Canucks Alex Burrows (vľavo) a Chris Higgins sa tešia z gólu, ktorý strelil Higgins v druhej tretine druhého finálového zápasu Západnej konferencie proti San Jose Sharks.Foto: SITA, APVANCOUVER 19. mája (WEBNOVINY) - Hráči tímu Vancouver Canucks nezaváhali ani v druhom súboji finále Západnej konferencie v play-off zámorskej NHL, keď v stredu zdolali opäť v domácom prostredí San Jose presvedčivo 7:3. V sérii vedú už 2:0 a lepší štart v 3. kole vyraďovacej časti si ani nemohli želať. V nasledujúcich dvoch dueloch budú mať výhodu domáceho prostredia "žraloci" zo San Jose.

Skóre stredajšieho zápasu otvoril už v 3. min hosťujúci nováčik Couture, ale Canucks v polovici úvodnej tretine v rozpätí 39 sekúnd otočili skóre vo svoj prospech. Ešte pred prvou sirénou však vyrovnal skúsený Marleau. V druhej časti Bieksa poslal do vedenia opäť domáce mužstvo, ktoré v III. tretine strelilo svojmu súperovi štyri góly. Na konečných 3:7 z pohľadu hostí korigoval Eager.

Rozhodcovia v tomto zápase udelili spolu 92 trestných minút. Vancouver dosiahol až tri svoje góly v presilovkách, San Jose premenilo na gól dve početné výhody.

Finále Západnej konferencie - druhý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Vancouver Canucks - San Jose Sharks 7:3 (2:2, 1:0, 4:1) - stav série: 2:0
Góly: 10. D. Sedin, 11. Torres, 33. Bieksa, 48. Higgins, 52. D. Sedin, 55. Rome, 57. Raymond - 3. Couture, 58. Eager

NBA: Miami vyrovnalo sériu s Chicagom