Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Kultúra

27. júna 2007

Nitra zriadi integračné centrum pre zdravotne postihnutýchSociálne integračné centrum pre zdravotne postihnutých ľudí zriadi mesto Nitra v budove bývalej základnej školy na Nedbalovej ulici. Zabezpečovať bude odbornú pomoc pre deti, mládež a dospelých v ...Zdieľať

NITRA 27. júna (WEBNOVINY) - Sociálne integračné centrum pre zdravotne postihnutých ľudí zriadi mesto Nitra v budove bývalej základnej školy na Nedbalovej ulici. Zabezpečovať bude odbornú pomoc pre deti, mládež a dospelých v oblasti vzdelávania, sociálnych služieb, aktivít voľného času a získavania potrebných návykov. V jednej budove bude sociálne služby poskytovať desať rôznych subjektov. Záujem o prenájom priestorov prejavili Spoločnosť priateľov detských duší Empatia, Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím, Športový klub nevidiacich a slabozrakých športovcov Scorpioni, Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, ako aj občianske združenia Centrum, Kolíska a Effeta, ktoré sa orientuje na nepočujúcich. Nájomné by predstavovalo symbolickú korunu ročne, náklady na energie by si platili sami. V objekte už sídli Centrum komunitného rozvoja, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska a Nezisková organizácia Sina.

Mestskí poslanci zároveň na poslednom zastupiteľstve schválili zámer na kompletnú rekonštrukciu budovy. Potrebné bude najmä zabezpečiť bezbariérovosť v celom objekte. Náklady predbežne vyčíslili na 24 miliónov korún, z ktorých väčšinu chce mesto získať zo štrukturálnych fondov. Financie vo výške 1,2 milióna korún, ktoré predstavujú päťpercentnú účasť mesta, sú už vyčlenené v tohtoročnom rozpočte.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Laurence Fishburne nakrúti Alchymistu Paula Coelha
<< predchádzajúci článok
Silný vietor prevrátil príves nákladného auta opitého vodiča

Nitra zriadi integračné centrum pre zdravotne postihnutých - diskusné fórum čitateľov