Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

26. decembra 2010

Nové Mesto vydražilo pozemok v Zátiší za 176-tisíc eurBratislavské Nové Mesto vydražilo pozemok v lokalite Zátišie za 176-tisíc eur. Pre agentúru SITA to uviedla tlačová tajomníčka novomestského starostu Alžbeta Klesnilová. Ide o ...Zdieľať
bratislavanove Foto: google mapsBRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) - Bratislavské Nové Mesto vydražilo pozemok v lokalite Zátišie za 176-tisíc eur. Pre agentúru SITA to uviedla tlačová tajomníčka novomestského starostu Alžbeta Klesnilová. Ide o pozemok s rozlohou 500 metrov štvorcových, ktorý platný územný plán mesta charakterizuje ako stabilizované územie vhodné na malopodlažnú bytovú zástavku, respektíve rodinné domy. O pozemok pritom prejavilo záujem desať záujemcov. "Dvaja z nich sa postarali o to, že dražba mala dramatický priebeh. Výsledkom ich snahy bolo, že vyvolávacia cena 93 200 eur vyskočila až na sumu 176-tisíc eur," povedala Klesnilová. Víťazom dražby sa nakoniec stala spoločnosť MEDACL, s.r.o., ktorá sídli v tejto mestskej časti. Peniaze z dražby by mali poputovať podľa hovorkyne Nového Mesta do rezervného fondu mestskej časti.

Dražba predmetného pozemku bola jedinou z troch naplánovaných dražieb, ktorá bola úspešná. Samospráva mala pôvodne v pláne aj dražbu 15-ročného nájmu objektov aj s pozemkami na Makovického ulici 4 a na Sliačskej ulici 4. Nájomca by ich v zmysle rozhodnutia miestneho zastupiteľstva mohol využívať na sociálne, vzdelávacie, zdravotné či kultúrne účely. Vyvolávacia cena v oboch prípadoch bola 19 100 eur, o tieto dražby však neprejavil nikto záujem.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rusku je pre väčšinu dôležitejší Nový rok ako Vianoce
<< predchádzajúci článok
MEČIAR: Ľudia v roku 2010 išli za falošnou pozlátkou