Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. septembra 2010

O osude šéfa Tiposu sa rozhodne začiatkom týždňaMinister financií Ivan Mikloš by mal dnes podvečer dostať od Dozornej rady Tiposu vyžiadanú správu o prešetrení prípadu zákaziek, ktoré dostala PR ...Zdieľať
ivan miklos Ivan Mikloš

Foto: SITA//Diana ČernákováBRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) - Minister financií Ivan Mikloš by mal dnes podvečer dostať od Dozornej rady Tiposu vyžiadanú správu o prešetrení prípadu zákaziek, ktoré dostala PR agentúra VYV od tejto národnej lotériovej spoločnosti. Spoluvlastníkom agentúry bol do roku 2001 staronový šéf Tiposu Stanislav Žiačik, pričom agentúra dostávala podľa denníka Nový čas v lotériovej spoločnosti zákazky počas prvého pôsobenia Žiačika na čele Tiposu v rokoch 2002 až 2006 aj po jeho opätovnom nástupe v tomto roku. O tom, či Žiačik bude naďalej šéfovať spoločnosti, chce Mikloš rozhodnúť v krátkom čase. "Ak tá správa bude dostatočná, tak sa rozhodnem hneď, ak nie, tak požiadam o doplnenie, ale ja to nechcem ťahať, takže, predpokladám, že začiatkom budúceho týždňa sa definitívne rozhodnem, či už tak alebo onak," povedal Mikloš. Minister nechce konať na základe novinového článku, preto dal informácie preveriť. "Chcem sa rozhodovať na základe dôveryhodných informácií a zároveň potvrdzujem, že budem dôsledne trvať na tom, aby sa presadzoval verejný záujem, aby nikto nezvýhodňoval firmy, ktoré sú mu blízke a nerobil žiadne nekalé kšefty, " dodal Mikloš.

Zákazky, ktoré dostala VYV od Tiposu pritom ešte v stredu označil šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico za "drzosť, ktorá nemá obdobu". Predseda Smeru-SD tvrdil, že kauzy vládnej koalície podrobne sledujú a počkajú si na reakciu novej vlády. „Pozrite sa, koľko zarobila táto reklamná agentúra VYV v rokoch 2002 až 2006, keď tam už pôsobila pri pánovi Žiačikovi a koľko zarobí v tomto období. Tomuto prípadu sa budeme veľmi pozorne venovať,“ konštatoval v stredu Fico.

Žiačik pre Nový Čas potvrdil, že bol spoločníkom agentúry VYV, ale v roku 2001 svoj podiel predal. Zároveň povedal, že si váži profesionálne agentúry, u ktorých si Tipos objednáva PR služby.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilinská univerzita začína rok s novou rektorkou
<< predchádzajúci článok
Prísnejšia kontrola pre podporovaných podnikateľov