11. februára 2016

Olympijský hokejový výber SR otočil duel s Francúzskom, vyhral 2:1

Na archívnej snímke tréner Peter Oremus

Na archívnej snímke tréner Peter Oremus Foto: TASR/Branislav Račko
Innsbruck 11. februára (TASR) - Olympijský hokejový výber Slovenska úspešne vstúpil do turnaja Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Innsbrucku, keď vo svojom úvodnom vystúpení zdolal reprezentáciu Francúzska 2:1. Tím vedený trénerom Petrom Oremusom síce prehrával od 16. minúty po góle Eliota Berthona, no dokázal skóre otočiť, keď na konci druhej tretiny vyrovnal Andrej Kudrna a v 46. minúte strelil víťazný gól Peter Galamboš.

Až sedem slovenských hráčov absolvovalo vo štvrtok premiéru v reprezentácii - obrancovia Andrej Hatala, Denis Rehák, útočníci Radoslav Macík, Jozef Tibenský, Lukáš Paukovček, Branislav Rapáč a Václav Stupka. Druhý duel na podujatí odohrá Olympijský výber SR v piatok o 20.20 h, keď narazí na domáci výber.

Euro Ice Hockey Challenge 2016

Francúzsko - Olympijský výber SR 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 16. Berthon (Manavian, Claireaux) - 38. Kudrna (Hatala), 46. Galamboš (Rehák, Tibenský). Rozhodovali: M. Nikolic, K. Nikolic - Schauer, Seewald (všetci Rak.), vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 300 divákov.

Zostavy

Francúzsko: Quemener - Hecquefeuille, Besch, Beron, Chakiachvili, Manavian, Trabichet, Janil - Fleury, Ritz, Desrosiers - Kara, Claireaux, Berthon - Perret, Henderson, Lamperier - Gaborit, Raux, Rech - Douay

Olympijský výber SR: Baroš - Štajnoch, Kozák, Kubka, Rosandič, Hatala, Deyl, Rehák, Holenda - Macík, Zigo, Puliš - Majdan, Paukovček, R. Rapáč - B. Rapáč, Kudrna, Gašparovič - Tibenský, Galamboš, Stupka

Úvod stretnutia priniesol vyrovnaný hokej, v ktorom sa hra rýchlo prelievala z jednej strany klziska na druhú, pričom najmä v strednom pásme si oba tímy po chybách vymieňali puk. Po vylúčeniach Ziga a Tibenského sa musel slovenský výber dvakrát brániť vo štvorici a hoci ho súper zatlačil, oslabenia zvládol. Brankár Baroš prvýkrát inkasoval až v 16. minúte, keď ho počas vyrovnaného hráčskeho stavu prekonal Berthon. Ďalšie minúty patrili Francúzom, ktorí v prvej tretine prestrieľali Slovákov 14:8. V druhej časti hráči v bielych dresoch pridali a začali si vytvárať šance. Svoju aktivitu korunovali v 38. minúte, keď sa dostali do prečíslenia 3 na 2 a po prihrávke Hatalu trafil Kudrna spomedzi kruhov presne do horného rohu Quemenerovej bránky - 1:1. Hralo sa pomerne čisto, o kvalitnej hre olympijského výberu v prostrednom dejstve svedčil pomer striel 15:12 v jeho prospech. Aj v tretej dvadsaťminútovke sa hralo podľa slovenských nôt. V 46. minúte dokonal obrat Galamboš, ktorý po asistencii Reháka prekonal Quemenera a upravil na 2:1 pre SR. "Les Bleus" sa pripravili o záverečný tlak, keď necelé tri minúty pred koncom putoval za faul lakťom na trestnú lavicu Chakiachvili. Slováci si už tesný náskok ukontrolovali a slávili úspešný turnajový vstup.

Tenis: Cuevas postúpil v Buenos Aires do štvrťfinále
Tenis: Cibulková postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Petrohrade