Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. októbra 2010

PAKISTAN: Medzinárodný tím ADRA sa stará o hygienuMedzinárodný tím ADRA v Pakistane, v ktorom pracuje aj Slovák Daniel Dräxler, začína tento týždeň s distribúciou hygienických balíčkov pre rodiny postihnuté augustovými ...Zdieľať
pakistan povodne Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Medzinárodný tím ADRA v Pakistane, v ktorom pracuje aj Slovák Daniel Dräxler, začína tento týždeň s distribúciou hygienických balíčkov pre rodiny postihnuté augustovými ničivými záplavami. Tím pôsobí na juhozápade Pandžábu, v dištrikte Muzaffargarh a základňu má v dedine Shah Jamal. Agentúru SITA o tom informoval Daniel Dräxler. Ide o 1 800 balíkov, hodnota každého je 30 eur. Okrem iného obsahujú prostriedky na umývanie riadu, mydlá na pranie, telové mydlá, hrebene, šampón proti všiam, uteráky, ale aj paličky, ktoré miestni obyvatelia používajú na umývanie zubov.

V Shah Jamale je už v rámci pomoci aj čistiareň vody z Nemecka. Celý systém zásobovania obyvateľstva pitnou vodou v Shah Jamale a okolitých dedinách sa však ešte musí domyslieť a dotiahnuť v spolupráci s miestnymi úradmi, dodal Dräxler.

Tento týždeň je zároveň posledný, v ktorom by mal ešte fungovať v doterajšej podobe zdravotnícky tím ADRA. Zdravotná pomoc bola prvou fázou pomoci medzinárodného tímu ADRA. Aj po ukončení tejto časti však chceme ponechať jedného lekára a jedného ošetrovateľa k dispozícii miestnemu zdravotnému stredisku. Keďže je o túto formu pomoci záujem, Dräxler nevylúčil, že sa obnoví aj činnosť celého tímu. Všetko ale závisí od finančných prostriedkov z donorských partnerských kancelárií, akou je aj ADRA Slovensko, vysvetlil.
V spoločnom projekte medzinárodnej siete ADRA je použitých aj 20-tisíc eur poskytnutých ministerstvom zahraničných vecí v rámci programu SlovakAid. Na pomoc Pakistanu sa použijú aj prostriedky z verejnej zbierky, ktorá trvá do konca novembra. Číslo účtu je 49 75 24 13 12/ 0200, variabilný symbol: 410.
Vývoj projektu, aktuálne správy z Pakistanu a fotografie možno sledovať na stránke www.adra.sk

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ pomôže Grécku strážiť hranice s Tureckom
<< predchádzajúci článok
Najmenej 14 mŕtvych pri požiari na ropnom vrte