Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2017

Pápež varoval pred tými, ktorí predávajú lístky na jeho audienciuNa snímke pápež František.Zdieľať
Na snímke pápež František. Foto: TASR/AP
Vatikán 11. januára (TASR) - Pápež František dnes varoval katolíkov pred "podvodníkmi", ktorí sa pokúšajú predávať vstupenky na jeho týždňovú generálnu audienciu. Vatikán to dnes uviedol v oznámení.


"Človek nemusí zaplatiť za vstup na audienciu," upozornila hlava katolíckej cirkvi.

"Vstupenky na audienciu potrebujete a na týchto lístkoch sa v jednom, dvoch, troch, štyroch, piatich a šiestich jazykoch uvádza, že vstupenka je úplne zadarmo," dodal pápež.

"Ale dozvedel som sa, že sú niektorí špekulanti, ktorí vyberajú za vstupenky peniaze. Ak vám niekto povie, že musíte zaplatiť za účasť na audiencii u pápeža, je to podvod... A ak niekto vezme od vás peniaze za účasť na audiencii, spácha trestný čin," varoval František.

Pápež vysvetlil, že vstup je zadarmo, pretože 6300-miestna Audienčná sála Pavla VI., kde uskutočňuje pravidelne každý týždeň audienciu, je domov každého človeka.

Audiencia v stredu ráno sa niekedy koná na vatikánskom Námestí svätého Petra a zvyčajne sa jej zúčastnia tisíce veriacich z Talianska a celého sveta.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
L.ŽITŇANSKÁ: Kotlebove hliadky už nehliadkujú, len sa vozia vo vlakoch
<< predchádzajúci článok
Juncker: Malta je pripravená na predsedníctvo v Rade EÚ

Pápež varoval pred tými, ktorí predávajú lístky na jeho audienciu - diskusné fórum čitateľov