Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. októbra 2010

Pedofília sa vyskytuje všade a vždy budeÚtoky na cirkev sú podľa bývalého katolíckeho disidenta Jána Čarnogurského motivované v súčasnosti faktom, že katolícka cirkev je opäť najväčšou ...Zdieľať
jan carnogursky Ján Čarnogurský

Foto: SITA
BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Útoky na cirkev sú podľa bývalého katolíckeho disidenta Jána Čarnogurského motivované v súčasnosti faktom, že katolícka cirkev je opäť najväčšou spoločenskou silou proti liberálnemu modelu života. Zároveň v rozhovore pre agentúru SITA pripomenul, že cirkev bola aj za komunizmu najväčšou spoločenskou silou proti komunistickému modelu života.

"Za komunizmu komunisti útočili na katolícku cirkev a na náboženstvo všeobecne z pozície, že náboženstvo nie je vedecké a nemôže vydržať novú dobu, vedecké objavy a podobne. No a nakoniec sa ukázalo, že komunizmus bol nevedecký a náboženstvo bolo vedecké, pretože sa nedostalo do rozporu so žiadnym z vedeckých objavov. Ako príklad uvádzam najmä veľký tresk, vznik vesmíru," povedal.

V súčasnosti sú podľa Čarnogurského útoky na katolícku cirkev vedené najmä cez témy ako pedofília kňazov a podobne. "Boj s katolíckou cirkvou cez vedu útočníci prehrali, tak teraz útočia na katolícku cirkev cez zneužitú „lásku“. Katolícka cirkev má právo na základe svojho víťazstva v zápase s komunizmom na linke vedy, použiť aj niektoré argumenty z vtedajšej etapy zápasu, to znamená vedy," zdôraznil.

Útoky na katolícku cirkev by mali byť podľa Čarnogurského objektívne aj pri pedofílii kňazov. "Pedofília je jav, ktorý žiaľ sa vyskytuje všade a vždy bude. Samozrejme vo veľmi malej miere. Samozrejme nemožno odpustiť ani tomu malému percentu takýchto priestupníkov," konštatuje čestný predseda KDH.

Podľa neho by však objektívne bolo, keby sa v publicistike hovorilo: V katolíckych školských zariadeniach došlo k prípadom pedofílie, alebo aspoň podozreniu z pedofílie v toľkých a toľkých percentách. V štátnych školských zariadeniach to bolo toľko a toľko percent, v školských zariadeniach iných cirkví toľko a toľko percent. "Tieto údaje sú, veď každý prípad pedofílie vyšetruje polícia," upozornil Čarnogurský.

Zároveň dodal, že za posledné dva roky toto nečítal. "To znamená, že tento útok je opäť len zameraný na katolícku cirkev, čiže nie hľadajúci objektivitu. Potom si treba klásť otázku, čím je to motivované," dodal.


SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mimoriadny stav v Nižnej Hutke pre zosuvy pôdy
<< predchádzajúci článok
Na rozvojovú pomoc si posvieti OECD

Pedofília sa vyskytuje všade a vždy bude - diskusné fórum čitateľov

Opak pravdy je tiež pravda - kto to len povedal?3.10. 0:36:14