Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. mája 2017

Pellegrini radí Érsekovi stopnúť projekt Atlas pasívnej infraštruktúryNa snímke člen predsedníctva Most-Híd a minister dopravy Árpád Érsek, archívne foto.Zdieľať
Na snímke člen predsedníctva Most-Híd a minister dopravy Árpád Érsek, archívne foto. Foto: TASR/Martin Baumann
Helsinki 16. mája (TASR) – Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD) odporúča ministrovi dopravy Árpádovi Érsekovi (Most-Híd) zastaviť informačno-technický projekt Atlas pasívnej infraštruktúry. Pre závažné nedostatky ho totiž nemožno financovať z eurofondov.


Počas prebiehajúcej pracovnej návštevy Estónska a Fínska Pellegrini pre TASR potvrdil, že vzhľadom na mnohé závažné nedostatky nemožno počítať s financovaním projektu. Šéfa rezortu dopravy o tom informoval listom.

„Návrh nenapĺňa princíp jedenkrát a dosť. Nedostatočne plánuje využiť existujúce databázy v štátnej správe, navyše z pohľadu dát, aplikácie i bezpečnosti nespĺňa ani požiadavky Národnej koncepcie informatizácie verejnej správy,“ zdôvodnil.

Pellegrini verí, že nájde lacnejší a efektívnejší spôsob, aby mal štát na jednom mieste k dispozícii všetky údaje o telekomunikačných, dopravných a inžinierskych sieťach, ako napríklad rozvody plynu, elektriny a vody.

Tender v predpokladanej hodnote 48 miliónov eur rozbehol ešte minister dopravy Ján Počiatek (Smer-SD) v auguste 2015. Projekt mal byť financovaný z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Počiatkov nástupca Roman Brecely nominovaný #Sieťou v auguste minulého roka informoval, že zrušil verejné obstarávanie k tomuto projektu. Predtým ho dal preskúmať špeciálnemu tímu expertov. Podľa súčasného vedenia ministerstva však v tomto smere nepodnikol žiadne kroky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie proti Baránikovi
<< predchádzajúci článok
Partizánčan mal prevziať od kuriéra zásielku, ktorá mu nepatrila