Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2013

Podľa J. Čižnára sa D. Trnka svojej funkcie sám vzdalBývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka sa vzdal funkcie námestníka Generálnej prokuratúry (GP) SR a vo svojej funkcii končí aj prvý námestník generálneho prokurátora Ladislav Tichý.Zdieľať
Bratislava 25. júla (TASR) - Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka sa vzdal funkcie námestníka Generálnej prokuratúry (GP) SR a vo svojej funkcii končí aj prvý námestník generálneho prokurátora Ladislav Tichý.

Jaromír Čižnár Foto: TASR/Michal Svítok

"Personálne výmeny na vedúcich postoch na Generálnej prokuratúre nie sú ľahké," povedal dnes generálny prokurátor Jaromír Čižnár na svojom prvom stretnutí s novinármi po vymenovaní do funkcie. Informoval o prvých personálnych zmenách na Generálnej prokuratúre. Riaditeľ Odboru osobitného určenia GP Peter Šufliarsky je dočasne poverený funkciou, ktorú doteraz zastával Trnka. Zmeny na GP prebiehajú dvoma procesnými spôsobmi, a to, že Čižnár sa dohodne s osobami na odchode, druhým spôsobom je dovolanie, ku ktorému sa však musí vyjadriť Rada prokurátorov. "Je to dlhší proces, ktorý netrvá ani deň, ani týždeň, je to otázka mesiacov," povedal Čižnár na margo personálnych zmien.

Prezident SR Ivan Gašparovič vymenoval Jaromíra Čižnára za generálneho prokurátora 17. júla. Urobil tak mesiac po tom, ako bol Čižnár zvolený za kandidáta na generálneho prokurátora v NR SR.

Jaromír Čižnár získal v tajnej voľbe 18. júna 82 hlasov od 82 prítomných poslancov. Na voľbe sa zúčastnili len poslanci vládneho Smeru-SD. Opozícia totiž považuje za právoplatne zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora Jozefa Čentéša, ktorého prezident odmietol vymenovať. Samotnú voľbu preto označila za bod zlomu či čierny deň pre ústavnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na PEVŠ sa bude vyučovať sociálna i poradenská psychológia
<< predchádzajúci článok
Živnostníci by si mali dať pozor na nový spôsob platby preddavkov