Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. augusta 2006

Podľa Palka Kaliňák pošliapal programové vyhlásenie vládyPoslanec NR SR a bývalý minister vnútra Vladimír Palko kritizoval dnešné odvolanie vedenia Policajného zboru. Podľa exministra vnútra súčasný šéf rezortu sa správal ako obchodník, keď odvolal ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) - Poslanec NR SR a bývalý minister vnútra Vladimír Palko kritizoval dnešné odvolanie vedenia Policajného zboru. Podľa exministra vnútra súčasný šéf rezortu sa správal ako obchodník, keď odvolal prvého policajného viceprezidenta Jaroslava Spišiaka. "Došlo ku kšeftom v koaličnej rade a personálne zmeny sú v dôsledku tlaku koaličných partnerov," povedal Palko novinárom. Kaliňák to však ešte predtým na tlačovej besede vylúčil.

Podľa Palka zo všetkých policajných tvárí po roku 1989 na Slovensku bola Spišiakova tvár najznámejšia a "urobil veľmi, veľmi veľa. Na ňom bolo vidieť, že v práci necháva celé svoje srdce. Toto, čo sa stalo, považujem za veľmi zlý čin. Kaliňák začína veľmi, veľmi zle," vyhlásil Palko. Dodal, že Kaliňák pošliapal programové vyhlásenie vlády, ktoré hovorí, že je vážnou chybou, keď sa rezort zbavuje skúsených odborníkov s dlhoročnou policajnou praxou. Dôvody odvolania troch najvyšších policajných funkcionárov Palko označil za taľafatky a všetkým sa poďakoval za dobre vykonanú prácu.

Minister vnútra Robert Kaliňák dnes odvolal prezidenta Policajného zboru (PZ) Antona Kulicha, prvého viceprezidenta PZ Jaroslava Spišiaka a viceprezidenta PZ Jána Nociara z ich funkcií. O svoju funkciu zároveň prišla aj riaditeľka Úradu inšpekčnej služby MV Eleonóra Kročianová. Nových funkcionárov minister dnes nevymenoval a urobí tak v priebehu budúceho týždňa. "Policajný zbor som sledoval uplynulé štyri roky a pre jeho lepšiu kompatibilitu a schopnosť pružne reagovať na problémy som sa rozhodol, že mu pomôže výmena vedenia. Práca každého policajta má viacero zložiek a odvolaní niekde stagnovali, inde žili z predchádzajúcich úspechov alebo sa viac zaujímali o udržanie svojho miesta. Pre Policajný zbor toho urobili dosť, ale aby mohli ostať na svojich postoch, potrebovalo by to určitú nadstavbu," povedal Kaliňák.

S každým odvolaným funkcionárom sa dnes Kaliňák osobne rozprával a ponúkol mu iný post v Policajnom zbore. Odvolaní mu majú v pondelok oznámiť, či nové posty prijímajú. Kaliňák by však bol veľmi rád, keby v zbore ostali. Personálne výmeny v rezorte sa však ešte neskončili, v druhom kole sa môžu dotknúť krajských riaditeľov a šéfov úradov policajného prezídia. Okrem personálnych zmien minister ohlásil aj štrukturálne zmeny.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelské útoky obmedzili humanitárnu pomoc do Libanonu
<< predchádzajúci článok
Kaliňák odvolal prezidenta PZ a oboch viceprezidentov