Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. novembra 2012

Poľský letecký prepravca prerušil pravidelné linky pod TatryPoľská regionálna letecká spoločnosť Eurolot prerušila pravidelné lety z Poľska na letisko Poprad-Tatry pre znížený záujem cestujúcich v mimosezónnom období, informuje na svojej internetovej ...Zdieľať
lietadlo POPRAD 29. novembra (WEBNOVINY) - Poľská regionálna letecká spoločnosť Eurolot prerušila pravidelné lety z Poľska na letisko Poprad-Tatry pre znížený záujem cestujúcich v mimosezónnom období, informuje na svojej internetovej stránke Letisko Poprad-Tatry.


Podľa zverejnených informácií lietadlá Eurolotu by sa pod Tatry mali vrátiť späť od 20. decembra. Od 22. decembra by mala pribudnúť k destináciám Varšava a Gdaňsk aj Poznaň.

Podľa riaditeľky popradského letiska Ivany Herkeľovej letisko stále rokuje s poľskou stranou. Na budúci týždeň sa majú uskutočniť rokovania aj na úrovni ministerstva dopravy.

O podobe pravidelného leteckého spojenia medzi Popradom a poľskými destináciami je preto ešte predčasné hovoriť.

Letisko Poprad-Tatry čaká od Vianoc do polovice januára viacero plánovaných charterových letov s ruskými a ukrajinskými lyžiarmi z Moskvy, Kyjeva a Charkova. Za prvých desať mesiacov tohto roku prešlo cez Letisko Poprad-Tatry vyše 29 100 cestujúcich, čo je o tretinu viac ako za rovnaké obdobie minulého roku.

Počet letov za toto obdobie narástol o desať percent. V letnej sezóne 2012 mali turisti možnosť letieť z Popradu do Burgasu na pobreží Čierneho mora a do Antalye na pobreží Stredozemného mora.
 
Lacné letenky

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jedáleň a zdravotné stredisko končia, STV čaká prestavba
<< predchádzajúci článok
Na zotavenie Španielska je len malá nádej, tvrdí OECD