Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

15. októbra 2016

Predĺžili výstavu s názvom Sedím na vedení a je mi dobreZ interaktívnej výstavy s názvom Sedím na vedení a je mi dobre v priestoroch Ministerstva životného prostredia SR v Bratislave 14. októbra 2016.Zdieľať
Z interaktívnej výstavy s názvom Sedím na vedení a je mi dobre v priestoroch Ministerstva životného prostredia SR v Bratislave 14. októbra 2016. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 15. októbra (TASR) – Organizátori predĺžili výstavu s názvom "Sedím na vedení a je mi dobre" venovanú problematike dosahov používania elektriny na vtáctvo. Tá je nainštalovaná v átriu hlavnej budovy Ministerstva životného prostredia SR na námestí Ľudovíta Štúra v Bratislave.


Pôvodne mala byť verejnosti prístupná do piatka 14. októbra, potrvá však až do konca októbra. Od 18. októbra sa navyše presunie do jedného z bratislavských nákupných centier. Informovala o tom manažérka organizácie Ochrana dravcov na Slovensku a projektu Life Energia Lucia Deutschová.

V rámci výstavy majú ľudia možnosť zažiť pocit vtáka bezpečne sediaceho na elektrickom vedení a odfotiť sa pritom. Jej hlavnú časť tvorí „fotostena“ – reálne elektrické vedenie v pozadí s panelom, na ktorom je fotografia haje červenej a bociana bieleho.

Informačné panely vysvetľujú problém nárazov vtákov do elektrických vedení a existujúce riešenia na ochranu ich života. Marketingová manažéra Polus City Center Martina Kolláriková vysvetlila, že poskytnutím priestorov pre výstavu sa snažia podporiť jej myšlienku a zlepšiť informovanosť verejnosti o tejto problematike.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Madonna bola magazínom Billboard vyhlásená za Ženu roka
<< predchádzajúci článok
I. HARMAN: Obľuba fantasy literatúry u slovenských čitateľov rastie