Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. augusta 2011

Premiérka dotovala najmä obce, kde sú starostovia za SDKÚPeniaze z rezervy úradu vlády putovali najmä do obcí, kde sú starostovia za SDKÚ alebo za koalíciu, ktorej súčasťou najsilnejšia vládna strana je. Informáciu priniesla televízia ...Zdieľať
iveta radicova BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) - Peniaze z rezervy úradu vlády putovali najmä do obcí, kde sú starostovia za SDKÚ alebo za koalíciu, ktorej súčasťou najsilnejšia vládna strana je.


Informáciu priniesla televízia Markíza v dnešných Televíznych novinách. Televízia to zistila na základe najnovšieho zoznamu dotácií, ktoré poskytol Úrad vlády SR. Najnovšie známe položky v zozname podľa informácií Markízy tiekli do obecných kás na rôzne rekonštrukcie, zateplenia či domy smútku.

"Zhodou okolností sú v nich starostami buď zástupcovia za SDKÚ a keď nie sami, tak v koalícii s inými, väčšinou vládnymi stranami," uviedla televízia. Úrad vlády poprel, že by stranícke tričko bolo kritériom.

"Nie sú to jediné dotácie, ktoré úrad vlády dáva, napríklad dáva obciam na protipovodňový program, kde je 190 obcí a môžete si naozaj pokojne skontrolovať politické zafarbenie jednotlivých obcí," povedal Markíze Radičovej hovorca Rado Baťo.

Premiérka dala tritisíc eur aj na občerstvenie na tohtoročnom maratóne Bratislava-Devín, na ktorom sa zúčastnil aj Mikuláš Dzurinda či Ondrej Ščurka, známy z kauzy daňovej budovy v Košiciach. Najznámejšia dotácia išla na dostavbu športového areálu Osrblie, desaťtisíce eur išli pre obce postihnuté povodňami, exprezident Michal Kováč dostal 20-tisíc eur na opatrovateľku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Akciové trhy v Česku, Maďarsku aj Poľsku vo štvrtok klesli
<< predchádzajúci článok
Hugo Chávez stiahne zlato z USA a Európy

Premiérka dotovala najmä obce, kde sú starostovia za SDKÚ - diskusné fórum čitateľov

dobre robila18.8. 21:36:58