Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. decembra 2016

Proces s džihádistami v Salzburgu po otvorení odročiliProces s dvoma cudzincami obžalovanými z členstva v tzv. Islamskom štáte (IS), ktorí mali patriť k skupine parížskych atentátnikov, sa dnes za mimoriadnych bezpečnostných ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Salzburg 7. decembra (TASR) - Proces s dvoma cudzincami obžalovanými z členstva v tzv. Islamskom štáte (IS), ktorí mali patriť k skupine parížskych atentátnikov, sa dnes za mimoriadnych bezpečnostných opatrení začal v rakúskom meste Salzburg.


Obaja muži, 26-ročný Maročan a 41-ročný Alžírčan, čelia žalobe z členstva v teroristickom zoskupení a zločineckej organizácií.

Obžalovaní sa v úvode súdneho konania označili za nevinných a jeden z nich sa priznal ku konzumácii drog.

Podľa žaloby však obaja muži mali v Salzburgu pomáhať dvom predpokladaným teroristom z IS, ktorých už Rakúsko vydalo do Francúzska, v príprave útokov v tejto krajine tým, že poskytovali logistickú podporu a kontakty.

Na základe žiadosti jedného z právnych zástupcov o vypočutie ďalšieho džihádistu vydaného v lete do Francúzska krajinský súd v Salzburgu odročil proces na 2. februára 2017.

Všetci podozriví sa až do Rakúska dostali ako utečenci cez Grécko a zoznámili sa v ubytovni pre žiadateľov o azyl.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KOŠICE: Petícia podľa mesta potvrdila potrebu zmenu systému parkovania
<< predchádzajúci článok
Končiaci premiér Renzi naznačil možnosť svojho návratu do politiky

Proces s džihádistami v Salzburgu po otvorení odročili - diskusné fórum čitateľov