Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

13. februára 2015

Puskailer a Madej predstavili svoju novú hudobnú komédiuSlovenský spevák Martin Madej predstavil spolu s ...Zdieľať
thomas puskailer a martin madej Spevák Martin Madej spolu s Thomasom Puskailerom predstavili svoju hudobnú komédiu Slovak Showbiz For Beginners. Premiéra podľa nich dopadla výborne.BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) - Slovenský spevák Martin Madej predstavil spolu s finalistom prvej Česko Slovenskej SuperStar Thomasom Puskailerom vo štvrtok večer v bratislavskom Nemeckom kultúrnom dome hudobnú komédiu Slovak Showbiz For Beginners. Premiéra dlho pripravovaného predstavenia dopadla podľa speváckej dvojice nad očakávania.


Predstavenie zožalo úspech

"Odpadol mi obrovský kameň," poznamenal 33-ročný spevák holandského pôvodu. "Čo sa týka reakcií, myslím, že sa celkom podarilo, takže to ma teší a som šťastný, že to máme za sebou. Nemali sme ani predpremiéru ani verejnú generálku, takže sme netušili, čo budú ľudia hovoriť, spustili sme to úplne
naostro. Ale ľudia na to reagovali a to je pre nás najviac, čo sa nám mohlo stať, takže sa teším,"
povedal v rozhovore pre agentúru SITA jeho 27-ročný kolega.

Na premiére hudobnej šou Slovak Showbiz For Beginners zaznelo množstvo známych slovenských a svetových hitov. Thomas Puskailer, ktorý stvárnil speváka prichádzajúceho na Slovensko hľadať slávu, predstavil počas večera novú skladbu Tvoj song a zaspieval tiež hity Mira Žbirku, Adama Ďuricu či Joža Ráža.

Myšlienka spolupráce vznikla spontánne

Martin Madej v úlohe úspešného producenta a speváka zas exceloval tancom, vtipom aj piesňami od Vaša Patejdla, Celeste Buckingham či Pharrella Williamsa. Nechýbal ani jeho legendárny detský hit Bobi a nová skladba Zažiar viac.

Obrazom: Premiéra Slovak Showbiz For Beginners

S nápadom vymyslieť zábavné hudobné predstavenie prišiel Puskailer. "Vzniklo to úplne spontánne, sedeli sme na káve a Thomas už dávnejšie spomínal, že by chcel tuto na Slovensku robiť nejaké vlastné divadlo a stále za mnou tak chodil, že čo by to mohlo byť a raz sme tak sedeli na káve a hovorím mu 'Neotravuj ma s tým. Keď to bude o nás dvoch, tak to môže byť jedine o tom, že ja už som tu detská hviezda vyzretá, ktorá ťa chce učiť o slovenskom šoubiznise'. A on sa toho, samozrejme, chytil, na druhý deň mal scenáristu Edka Kudláča. Keď som počul, že Edo Kudláč s nami ide robiť, tak som si myslel, že si Thomas robí žarty, lebo Edo je naozaj režisér jeden z top 3 pre mňa. No a potom nás čakala už dlhá cesta čo sa týka aj všetkej hudby a textov," priblížil Madej.

Na príprave predstavenia sa podľa jeho slov podieľal celý tím rovnakou mierou. "Boli to také tvorivé skúšky, kedy sme si hovorili, že toto by tam mohlo byť, toto by tam mohlo byť a potom sme spolu s Edom a s Thomasom tvorili pesničky. Dokonca sa zapojila aj Abbie," poznamenal spevák, známy vďaka hitom Bobi alebo Ferrari, spolupráci s Petrom Nagyom či z muzikálov Príbeh Ulice 2, Tančiareň alebo Boyband.

S hrou budú speváci cestovať po Slovensku

"Príprava trvala rok a musím povedať, že to je pre mňa veľmi zaujímavá cesta, je to niečo nové, producentsky sa podieľať na niečom, čo ešte neexistuje a robiť niečo nové," dodal Puskailer.

Video: Slovak Showbiz For Beginners - trailer


Spevácka dvojica bude od marca s predstavením hosťovať v Divadle Nová scéna v Bratislave. "Každý mesiac budeme raz alebo dvakrát hrať v Štúdiu Olympia na Novej scéne," potvrdil Puskailer. "Toto predstavenie je zároveň plánované ako zájazdové, budeme s ním cestovať všade možne po Slovensku, už teraz napríklad vieme, že pôjdeme do Detvy a do Martina," doplnil.

Mladí interpreti zároveň spolupracujú aj na projekte Eco Tour. V rámci ekologického turné, ktoré podporilo i Ministerstvo životného prostredia SR, ich čaká v priebehu tohto a budúceho roka 130 predstavení.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Horehroní a Podpoľaní majú pred Valentínom prednosť tradície
<< predchádzajúci článok
Dom Matice slovenskej v Prievidzi má do regiónu priniesť viac kultúry