Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. apríla 2017

Rad britského impéria dostali Victoria Beckhamová i Mark RylanceVictoria Beckhamová, archívna snímka.Zdieľať
Victoria Beckhamová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
 
Londýn 20. apríla (TASR) - Tohtoročnými držiteľmi Radu britského impéria sa v stredu okrem iných stali bývalá speváčka Victoria Beckhamová, oscarový herec Mark Rylance, olympijská víťazka v sedemboji Jessica Ennisová-Hillová. Ocenený bol aj zosnulý polárny bádateľ Henry Worsley, za ktorého čestné vyznamenanie prevzala jeho manželka.


Beckhamová, ktorá sa po ukončení speváckej kariéry stala módnou návrhárkou, dostala titul OBE za svoj prínos do módneho priemyslu. Ennisová-Hillová, ktorá na olympijských hrách v Londýne v roku 2012 získala zlato a vlani ukončila kariéru, dostala titul DBE, informuje spravodajská stanica BBC.

Filmový a divadelný herec Mark Rylance bol povýšený do rytierskeho stavu za svoje zásluhy pre rozvoj britského divadla a bol mu udelený titul KBE. Polárnik Henry Worsley zahynul minulý rok počas sólového prechodu naprieč Antarktídou.

Slávnostné udeľovanie Radu britského impéria sa konalo v Buckinghamskom paláci a vyznamenania odovzdával recipientom princ William, vojvoda z Cambridge.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Syn najstaršej ženy na svete zomrel vo veku 97 rokov
<< predchádzajúci článok
Ste v strese? Oddýchnite si pri fotografiách Iva Karáska

Rad britského impéria dostali Victoria Beckhamová i Mark Rylance - diskusné fórum čitateľov