10. júna 2007

Real Madrid ostal najväčším kandidátom na španielsky titul

V predposlednom 37. kole najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera Division sa o držiteľovi majstrovského titulu nerozhodlo. Vedúce duo - Real Madrid a FC Barcelona - remizovalo so svojimi súpermi ...

MADRID 10. júna (WEBNOVINY) - V predposlednom 37. kole najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera Division sa o držiteľovi majstrovského titulu nerozhodlo. Vedúce duo - Real Madrid a FC Barcelona - remizovalo so svojimi súpermi zhodne 2:2, a tak sa na prvom mieste pred záverečným kolom udržal madridský veľkoklub vďaka lepším vzájomným zápasom, keď obaja majú zhodne 73 bodov. "Biely balet" zaznamenal vyrovnávajúci gól, ktorým si zvýšil šancu na titul v 89. minúte, jeho strelcom bol Ruud Van Nistelrooy. "Mali sme obrovské šťastie, keď sa nám podarilo vyrovnať takmer v poslednej minúte. Je to veľmi emotívne, nedokážem nájsť slová ako to opísať," povedal holandský útočník. Taliansky kouč Fabio Capello zápas zhodnotil slovami: "Bol to jedinečný zápas. V prvom polčase sme hrali dosť lajdácky, ale po prestávke sme sa zlepšili." Na margo veľkej šance Realu získať majstrovský titul dodal: "Ešte nie je nič rozhodnuté a stále si nemyslím, že je to v našich rukách." Španielska reprezentačná a madridská brankárska jednotka Iker Casillas: "Naďalej musíme pracovať tvrdo, ešte zostáva posledný zápas. Niektorí ľudia hovoria, že sme mali počas sezóny veľa šťastia, ale oni nevideli tú ťažkú prácu na tréningoch." Definitívne sa o španielskom majstrovi rozhodne najbližšiu nedeľu 17. júna.