29. októbra 2006

Ritro Slovak Open - Vo finále triumf Cibulkovej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa stala víťazkou trnaja ITF Ritro Slovak Open v Bratislave (dotácia 75 000 USD, tvrdý povrch v hale), ktorý bol zároveň aj 9. ročníkom medzinárodných ...

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa stala víťazkou trnaja ITF Ritro Slovak Open v Bratislave (dotácia 75 000 USD, tvrdý povrch v hale), ktorý bol zároveň aj 9. ročníkom medzinárodných ženských majstrovstiev Slovenska. Mladá fedcupová reprezentantka dosiahla najväčší individuálny úspech svojej začínajúcej sa kariéry, keď vo finále zdolala nemeckú kvalifikantku Kristinu Barroisovú za 90 minút 7:5, 6:1. Po prvom vyrovnanom sete malo finálové stretnutie v Sibamac aréne Národného tenisového centra pred 1500 divákmi v druhom dejstve už jednoznačný vývoj a 17-ročná Slovenka napokon o 8 rokov staršej súperke takmer uštedrila nepopulárneho "kanára". Víťazka si pripísala na konto prémiu 11 160 USD a v rebríčku WTA vo dvojhre by sa vďaka 65 získaným bodom mala posunúť s 227. na úroveň 160. miesta, čiže najvyššie v kariére.

Cibulková, ktorá odohrala bratislavský turnaj s voľnou kartou, bola doteraz dvakrát v osemfinále dvojhry na turnjoch hlavného okruhu WTA (Istanbul a Budapešť 2006) a bola aj finalistkou turnajov ITF s dotáciou 50 000 USD v Rimini a Charlottesville.

Dvojhra - finále:
Dominika Cibulková (SR) - Kristina Barroisová (Nem.) 7:5, 6:1 za 90 minút

V úvode bola mladá Slovenka, debutujúca vo finále turnaja takéhoto rangu, nervózna. Hneď prvé svoje podanie prehrala aj s prispením dvoch dvojchýb na nulu a jej súperka vzápätí potvrdila brejk servisom na 2:0. Postupom času sa slovenská tenistka aj za výdatnej pomoci publika v Sibamac aréne NTC rozohrala k štandardnému výkonu. V piatom geme sa jej podarilo vziať súperke požičané podanie späť a vyrovnala na 3:3. Za stavu 5:4 mala Cibulková pri podaní Barroisovej dva a neskôr aj tretí setbal, všetky tri však 25-ročná Nemka odvrátila. Za stavu 6:5 sa situácia s troma možnosťami ukončiť set opakovala, ale tentoraz už Nemka stratila nervy a pri štvrtom setbale súperky urobila dvojchybu. Druhý set bol už jednoznačnou záležitosťou slovenskej hráčky. Nemka kopila chyby, herne rezignovala a zdalo sa, že do konca stretnutia už neuhrá ani gem. Za stavu 0:5 sa jej to predsa len podarilo, keď predtým odvrátila prvý mečbal. Pri následnom svojom podaní však už talentovaná Slovenka s prehľadom čistou hrou ukončila zápas a pripísala si najväčší úspech rozbiehajúcej sa kariéry. Diváci v NTC víťazku vyprevádzali potleskom v štýle "standing ovations."