Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. septembra 2023

Rusi posilňujú obranu mesta Tokmak v Záporožskej oblasti, pravdepodobne pre obavy z taktického prenikania ukrajinských sílRuskí vojaci posilňujú obranu strategicky dôležitého mesta Tokmak v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny. Uviedla to v správe o vývoji vojny na Ukrajine spravodajská služba britského ministerstva obrany.Zdieľať
vojaci 676x451 17.9.2023 (SITA.sk) - Ruskí vojaci posilňujú obranu strategicky dôležitého mesta Tokmak v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny. Uviedla to v správe o vývoji vojny na Ukrajine spravodajská služba britského ministerstva obrany.


Správa naznačuje, že ruské jednotky zriaďujú ďalšie kontrolné stanovištia, budujú protitankové opevnenia a kopú nové zákopy v okolí mesta Tokmak, ktoré sa nachádza asi 16 kilometrov od frontovej línie. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Tokmak sa má stať základným pilierom druhej hlavnej obrannej línie Ruska," predpokladá britské ministerstvo obrany. Britská vojenská spravodajská služba dodáva, že posilňovanie obrany mesta pravdepodobne poukazuje na rastúce obavy Ruska z taktického prenikania ukrajinských síl cez prvú obrannú líniu v severnej časti Záporožskej oblasti.

Ukrajinská strana uviedla, že v uplynulých dňoch z Tokmaku do mesta Melitopoľ evakuovali ruský „pasový úrad" a odišli aj dôstojníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby a časť okupačnej administratívy.Zdroj: SITA.sk - Rusi posilňujú obranu mesta Tokmak v Záporožskej oblasti, pravdepodobne pre obavy z taktického prenikania ukrajinských síl © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico stojí za Kaliňákom a Glückom, urobili „poriadok“ s Matovičom a dostali tisíce podporných SMS správ
<< predchádzajúci článok
Kandidát OĽaNO vo voľbách udrel päsťou iného muža (video)