Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. septembra 2022

Rusko ani po anexii nezastaví „špeciálnu vojenskú operáciu“ na Ukrajine, tvrdí Peskov a varuje USAHovorca ruského prezidenta Vladimira Putina sa vyjadril, že Rusko po očakávanej anexii štyroch ukrajinských regiónov, ktoré má pod kontrolou, nezastaví svoju ...Zdieľať
russia_government_56309 7b43a06aecac40d7a322971eda7d2289 676x442 28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina sa vyjadril, že Rusko po očakávanej anexii štyroch ukrajinských regiónov, ktoré má pod kontrolou, nezastaví svoju „špeciálnu vojenskú operáciu“.


Dmitrij Peskov povedal, že Rusko bude musieť prinajmenšom „oslobodiť“ celú Doneckú oblasť, ktorej časť stále kontroluje ukrajinská armáda. Rusko zorganizovalo v štyroch ukrajinských regiónoch, ktoré kontroluje, referendá o osamostatnení sa a predpokladá sa, že Putin v najbližších dňoch ohlási ich anexiu.

O vyhlásení amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena, že Ukrajina má „absolútne právo“ vziať si naspäť teritóriá obsadené Ruskom bez ohľadu na referendá, hovorca Kremľa povedal, že ide o odzrkadlenie zvyšujúceho sa zapojenia USA do konfliktu na Ukrajine.

„USA sa čoraz viac de facto zapája do tohto konfliktu, USA sa čoraz viac približujú k zapojeniu sa do tohto konfliktu, čo je potenciálne extrémne nebezpečné,“ vyhlásil Peskov.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko ani po anexii nezastaví „špeciálnu vojenskú operáciu“ na Ukrajine, tvrdí Peskov a varuje USA © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina dostala 500 miliónov eur od Európskej únie, eurokomisár Várhelyi hovorí o najvyššom rešpekte ku krajine
<< predchádzajúci článok
Minister financií Igor Matovič (OĽANO) čelí pokusu o odvolanie z funkcie.