Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. marca 2010

Sagan si úspechy ešte naplno neuvedomujeSlovenský cyklista Peter Sagan má za sebou famózny výsledok na prestížnych etapových pretekoch Paríž - Nice a v súčasnosti si užíva zaslúžený oddych v domácom prostredí. ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


PÚCHOV 18. marca (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou famózny výsledok na prestížnych etapových pretekoch Paríž - Nice a v súčasnosti si užíva zaslúžený oddych v domácom prostredí. Až po niekoľkých dňoch po samotnom podujatí si mladý iba 20-ročný pretekár tímu Liqiugas-Doimo pomaly uvedomuje, čo všetko v priebehu minulého týždňa absolvoval a dosiahol. „Prvé etapové víťazstvo na prestížnych pretekoch medzi profesionálmi som bral so stoickým pokojom. Na izbe som bol so skúseným belgickým pretekárom Frederikom Willemsom, ktorý bol prekvapený z toho, ako to všetko beriem. On po etapovom víťazstve v minulej sezóne údajne nespal dva dni. Ale dnes som vyhral a zajtra môžem byť dole. Netreba si to až tak brať,“ uviedol vo štvrtok na tlačovej konferencii v Púchove Peter Sagan.

Výsledky na francúzskych cestách priniesli nováčikovi v elitnom profesionálnom pelotóne veľký záujem fanúšikov i médií z celého sveta. „Už po prvej víťaznej etape som musel absolvovať veľa akcií, či už tlačovky, rozhovory, dopingové kontroly. Popri tom všetkom si človek ani neuvedomí, čo dosiahol. Na večeru som sa dostal až okolo deviatej večer, čo je dosť neskoro. Dosť ma zaskočilo, čo všetko so sebou prinášajú víťazstvá,“ poznamenal odchovanec CyS Žilina. Po pretekoch obletela minimálne celé Slovensko fotografia Petra Sagana so známou tvárou svetovej cestnej cyklistiky Albertom Contadorom. „Pred poslednou etapou sme sa trochu porozprávali. Prišiel a začal mi stláčať brzdu. Opýtal sa ma, čo chcem urobiť. Prehodili sme ešte pár viet a išli na trať,“ poznamenal s úsmevom Peter Sagan. Jeho premiérové etapové víťazstvo predstaviteľov Liquigasu potešilo. „Vo veľkej cyklistike sa ide na víťazstvo, lebo všetci si pamätajú iba na víťaza. Bol som iba náhradník a ten náhradník im vyhral dve etapy. Takže boli radi a otváralo sa aj šampanské,“ dodal slovenský cyklista.

Okrem záujmu médií sa ohlásilo aj vedenie tímu Liquigas-Doimo, ktoré by si rado obrovský talent zaviazalo aj na ďalšie obdobie. Od utorňajšieho večera už dokonca prebiehajú intenzívne rokovania. „Iniciatíva vyšla od tímu. Liquigas si veľmi dobre si uvedomuje akého cyklistu má a že o Petra majú záujem všetky ďalšie tímy. To bola jedna z hlavných tém rokovaní. Ďalšou bol celkový postup v Petrovej kariére, aby sa čo najviac dali rozvíjať jeho prednosti. Venovali sme sa aj celkovej komunikácii, pretože Peter je v hľadáčiku veľa médií. Nič netreba unáhliť. Nechceme urobiť žiadnu chybu. Dobrá zmluva nie je len číslo, musí byť komplexná. Musí v nej byť veľa bodov. Základom je, že sme sa nedostali pod tlak z talianskej strany. Dali sme si termíny, aby sme sa starostlivo rozhodli v Petrov prospech,“ uviedol Daniel Pastorek z agentúry Optimus Agency, ktorá Sagana zastupuje.

Dvadsaťročný mladík si po týždňových pretekoch a testoch v Taliansku chce na chvíľku oddýchnuť v domácom prostredí. „Teraz bude ideálne, keď si vypnem mobil a vybehnem von s kamarátmi. Možno si aj pozriem nejaký film. Do nedele budem oddychovať a potom sadnem opäť na bicykel,“ prezradila nádej slovenskej cestnej cyklistiky.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sagan v rebríčku UCI aj naďalej na 16. mieste (15. 3. 2010)
 Sagan si na Paríž - Nice neudržal 8. miesto (14. 3. 2010)
 Sagan opäť fantastický, tentoraz tretí (13. 3. 2010)
 Saganov druhý etapový triumf na Paríž - Nice (12. 3. 2010)
 Saganov veľký skok do profesionálneho pelotónu (12. 3. 2010)nasledujúci článok >>
Gereková 33. Holmenkollene
<< predchádzajúci článok
Zmoray nepostúpil v Planici z kvalifikácie

Sagan si úspechy ešte naplno neuvedomuje - diskusné fórum čitateľov