Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. mája 2012

Sarkozy chcel zabiť sýrskeho prezidenta, Obama nesúhlasilNicolas Sarkozy počas svojich posledných dní vo funkcii francúzskeho prezidenta dohadoval detaily atentátu na sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada, no nepodarilo sa mu získať podporu amerického ...Zdieľať
barack obama WASHINGTON 31. mája (WEBNOVINY) - Nicolas Sarkozy počas svojich posledných dní vo funkcii francúzskeho prezidenta dohadoval detaily atentátu na sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada, no nepodarilo sa mu získať podporu amerického prezidenta Baracka Obamu, a tak z útoku zišlo.


Informoval o tom v stredu portál ruskej štátnej televízie RT odvolávajúci sa na informácie izraelskej spravodajskej agentúry Debka.

Francúzsko-arabský plán usmrtiť kritizovaného lídra blízkovýchodnej krajiny podľa nej stroskotal na zamietavom stanovisku šéfa Bieleho domu, ktorý odmietol materiálne podporiť takúto operáciu.

Tá mala spočívať v 12 hodín trvajúcich leteckých útokoch a bombardovaní al-Asadovho paláca neďaleko Damasku, počas ktorého mali zahynúť poprední predstavitelia režimu vrátane prezidenta. Sarkozymu sa však napriek opakovaným pokusom nepodarilo Obamu presvedčiť, keďže ten sa obával ďalšieho krviprelievania.

Vyštudovaný oftalmológ al-Asad vládne Sýrii od roku 2000, keď prevzal moc po svojom otcovi, ktorý stál na čele krajiny takmer 30 rokov. Povstanie proti jeho vláde si podľa odhadov OSN doteraz vyžiadalo viac ako 13-tisíc obetí.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo zahraničia bude mať nový názov a viac právomocí
<< predchádzajúci článok
KĽDR v ústave zakotvila právo na jadrové zbrane

Sarkozy chcel zabiť sýrskeho prezidenta, Obama nesúhlasil - diskusné fórum čitateľov