Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2014

Šefčovič diskutoval na Globsecu s Montim a ZaorálkomNa snímke zľava podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, doživotný senátor Talianska Mario Monti a minister zahraničných vecí ČR Lubomír Zaorálek počas tlačovej konferencie na zahranično-bezpečnostnej konferencii GLOBSEC ...Zdieľať
Na snímke zľava podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, doživotný senátor Talianska Mario Monti a minister zahraničných vecí ČR Lubomír Zaorálek počas tlačovej konferencie na zahranično-bezpečnostnej konferencii GLOBSEC 16. mája 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 16. mája (TASR) – Európskym otázkam sa treba venovať kontinuálne, nielen v čase pred voľbami do Európskeho parlamentu. Počas dnešného dňa na bezpečnostnej konferencii GLOBSEC to uviedol podpredseda Európskej komisie a líder eurokandidátky strany Smer-SD Maroš Šefčovič. Ten počas konferencie absolvoval diskusiu s doživotným talianskym senátorom Mariom Montim a českým ministrom zahraničných vecí Lubomírom Zaorálkom.


"Nemali by sme sa európskym otázkam venovať len pár týždňov pred voľbami do Európskeho parlamentu, ale mali by sme sa im venovať kontinuálne. Mali by sa stať súčasťou každej národnej politiky, mali by sa im venovať národní politici, národné parlamenty, vťahovať do týchto diskusií viac škôl," zdôraznil Šefčovič. Ako dodal, ľudia, ktorí sú často vystavení nezamestnanosti kvôli ekonomickej situácii, sú ľahkou korisťou práve pre jednoduché riešenia a pre populistické výkriky. "To môže byť pre Európu v budúcnosti nebezpečné. Máme svoje skúsenosti, kam až extrémny nacionalizmus môže dospieť," dodal eurokomisár.

Počas diskusie sa jej účastníci zhodli, že Európa musí byť silná a zjednotená a neexistuje iná alternatíva voči EÚ. Monti rovnako pripustil, že tí, ktorí kritizujú EÚ, majú v niektorých prípadoch pravdu. "Je tu veľa vecí, ktoré môže EÚ urobiť lepšie. Z môjho pohľadu by sme nemali odmietať kritiku populistov ako takú. Ale ukázať, že aj keď upozorňujú na nedostatky, ich recepty na riešenia sú nesprávne," dodal Monti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový stavebný zákon vlastníkov obmedzí, rezort dopravy oponuje
<< predchádzajúci článok
Predaj áut skupiny Volkswagen v apríli vyskočil o osem percent