25. augusta 2016

Šiestu etapu Vuelty vyhral Brit Simon Yates

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Luintra 25. augusta (TASR) - Brit Simon Yates vyhral 6. etapu 71. ročníka cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá merala 163,2 km a viedla z Monforte de Lemos do Luintry.

Dvadsaťštyriročný jazdec tímu Orica BikeExchange, ktorý si v aktuálnej sezóne odpykal štvormesačný trest zákazu činnosti za neúmyselný dopingový prehrešok, triumfoval vďaka úspešnému ataku v závere kopcovitej etapy. Na druhom mieste skončil vo štvrtok s dvadsaťsekundovým odstupom domáci Luis Leon Sanchez (Astana), tretia priečka patrí Talianovi Fabiovi Fellinemu (Trek-Segafredo).

Červené tričko vedúceho pretekára si udržal Kolumbijčan Darwin Atapuma z BMC. Trojnásobný víťaz Tour de France Chris Froome je stále na dobrej ceste za ziskom double. Vo Francúzsku a Španielsku sa z vavrínov naposledy tešil v roku 1978 Bernhard Hinault.

S podujatím sa rozlúčil Kolumbijčan Miguel Angel. Víťaz Tour de Suisse ešte v pondelok ťažko spadol a okrem odrenín prišiel o tri zuby.