11. septembra 2011

Slováci si v 3xC1 vybojovali zlato

Triumfom slovenského tímu Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš v 3xC1 mužov sa v Čunove skončili majstrovstvá sveta vo vodnom slalome. Slovenské trio dosiahlo vo finále suverénne ...

kajak ČUNOVO 11. septembra (WEBNOVINY) - Triumfom slovenského tímu Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš v 3xC1 mužov sa v Čunove skončili majstrovstvá sveta vo vodnom slalome. Slovenské trio dosiahlo vo finále suverénne najlepší čas a navyše išlo aj čisto. Slováci v hliadkach 3xC1 vybojovali už svoj piaty titul majstrov sveta v histórii a celkovo šiestu medailu (5 - 0 - 1). Trio Martikán, Slafkovský a Beňuš triumfovalo aj na predchádzajúcich dvoch šampionátoch v Seu d´Urgell 2009 a Tacene 2010. Strieborní Nemci zaostali za domácimi vodákmi o 4,98 sekundy, bronz si vybojovali Česi.

Slovensko sa stalo s bilanciou 3 zlaté, 2 strieborné a 3 bronzové medaily najúspešnejšou krajinou 34. majstrovstiev sveta v Čunove a potvrdilo pozíciu vodnoslalomárskej veľmoci číslo jeden.

Výsledky finále 3xC1 mužov:
1. Slovensko (Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš) 109,97 (0), 2. Nemecko (Sideris Tasiadis, Nico Bettge, Jan Benzien) 114,95 (0), 3. Česko (Stanislav Ježek, Vítězslav Gebaš, Tomáš Indruch) 115,74 (0), 4. Francúzsko 122,15 (8), 5. Taliansko 122,49 (0), 6. Čína 125,70 (4)

Premiérový titul v 3xC1 žien pre Austrálčanky

Víťazkami pretekov 3xC1 žien na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Čunove sa stali podľa očakávania favorizované Austrálčanky v zostave Jessica Foxová, Rosalyn Lawrenceová, Leanne Guineová. O vyše 15 sekúnd pomalšie bola čínska hliadka Čchian-čchian Tcheng, Nan-čchin Cen, Jan-ru Sü, bronz si v konkurencii piatich družstiev vybojovali Nemky Mira Louenová, Michaela Grimmová a Lena Stöcklinová. Slovensko v súťaži nemalo zastúpenie. Preteky ženských kanoistických hliadok sa na MS uskutočnili po prvý raz v histórii.

Neoficiálne výsledky finále 3xC1 žien:
1. Austrália (Jessica Foxová, Rosalyn Lawrenceová, Leanne Guineová) 179,44 (22 trestných sekúnd), 2. Čína (Čchian-čchian Tcheng, Nan-čchin Cen, Jan-ru Sü) 194,69 (6), 3. Nemecko (Mira Louenová, Michaela Grimmová, Lena Stöcklinová) 230,51 (62), 4. Kanada 369,13 (122), ... Francúzsko - nedokončilo