12. mája 2012

Slovenskí kajakári nepôjdu na olympiádu do Londýna

Slovenskí kajakári nesplnili na XIII. majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu svoju hlavnú úlohu a nevybojovali si miestenku na Hry XXX. olympiády v Londýne. Ani jeden z ...

bez nazvu AUGSBURG 12. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí kajakári nesplnili na XIII. majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu svoju hlavnú úlohu a nevybojovali si miestenku na Hry XXX. olympiády v Londýne.

Ani jeden z tria Slovákov v semifinále K1 mužov sa nekvalifikoval do popoludňajšieho desaťčlenného finále v tejto kategórii, všetci skončili s výrazným odstupom za najlepšími až v tretej desiatke 30-členného štartového poľa.

Najlepšie sa umiestnil majster Európy z roku 2007 Ján Šajbidor, ktorý skončil dvadsiaty prvý. O päť priečok za ním na 26. mieste sa umiestnil juniorský majster sveta a Európy Martin Halčin, Kamilovi Kaniščákovi patrila 28. priečka. Voľné boli ešte dve posledné miestenky do Londýna, tie si vybojovali Belgičania a Íri.

Suverénnym víťazom semifinále sa stal domáci Hannes Aigner. Finále K1 mužov sa začína o 14.42 h.

Neoficiálne výsledky - semifinále K1 mužov:
1. Hannes Aigner (Nem.) 93,99 (0 trestných sekúnd), 2. Paul Böckelmann (Nem.) 95,75 (0), 3. Daniele Molmenti (Tal.) 95,93 (0), 4. Peter Kauzer (Slovin.) 96,69 (2), 5. Vavřinec Hradílek (ČR) 96,93 (0), 6. Sebastian Schubert (Nem.) 97,20 (0), ... nepostúpili do finále ... 21. Ján Šajbidor 102,27 (2), 26. Martin Halčin 105,19 (4), 28. Kamil Kaniščák (všetci SR) 149,16 (50)

Obrazom: Takto Slováci rozstrieľali Bielorusko