Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. novembra 2013

Sme: Frešo si v župe drží straníkovV koalícii, ktorá podporila šéfa SDKÚ-DS Pavla Freša v boji o post pravicového župana, je sedem strán. Tie odmietajú, že by to malo znamenať, že si obsadia viac župných funkcií.Zdieľať
Foto: Logo SME
Bratislava 28. novembra (TASR) - V koalícii, ktorá podporila šéfa SDKÚ-DS Pavla Freša v boji o post pravicového župana, je sedem strán. Tie odmietajú, že by to malo znamenať, že si obsadia viac župných funkcií.


O miestach zatiaľ nerokovali, čerstvý župan Frešo si po voľbách zobral pár dní dovolenky. Viacerí predsedovia krajských organizácií však tvrdia, že namiesto straníkov chcú vo funkciách odborníkov a ak ľudí nominujú strany, ich zoznam zverejnia. Vicežupan Ivo Nesrovnal z SDKÚ-DS chce nominácie zverejniť na stránke kraja, tak ako sú aj teraz.

Na web odkazuje aj hovorkyňa kraja Iveta Tyšlerová. Kraj však na webe priznáva stranícku príslušnosť len v dozorných radách podnikov župy, aj to iba pri župných poslancoch. Z tohto zoznamu sa ľudia nedozvedia napríklad to, že členka predstavenstva Bratislavskej integrovanej dopravy Daniela Šurinová je členkou KDH. Do župných firiem navrhuje kandidátov župan, vyberá ich komisia a schvaľuje zastupiteľstvo. Súhlas poslancov treba aj na vedúce pozície v úrade, vysvetľuje Vladimír Pirošík z Transparency International.

Župa v stredu 27. novembra priznala, že si šéf SDKÚ-DS v prvom volebnom období do úradu priviedol tím piatich ľudí, vedúcich pracovníkov, ktorí majú jeho dôveru a odbornú spôsobilosť. Všetci sú členmi SDKÚ-DS alebo majú k strane blízko, uviedol denník SME na ôsmej strane v článku s názvom "Frešo si v župe drží straníkov".


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzinárodný deň bez nákupov Slováci veľmi nedodržiavajú
<< predchádzajúci článok
Ruský exminister obrany Anatolij Serďukov čelí trestnému stíhaniu