24hod.sk    Šport    Futbal

24. novembra 2005

Sparta už mimo hry

Postup do osemfinále futbalovej Ligy majstrov si v utorok zaistili ďalšie tri tímy.

Kvarteto FC Barcelona, Arsenal Londýn, Olympique Lyon, Real Madrid doplnil Bayern Mníchov, Juventus Turín a Ajax Amsterdam. V A-skupine sa prekvapenia nekonali, nemecký majster Bayern Mníchov deklasoval Rapid s dvojicou Slovákov Jozef Valachovič, Peter Hlinka 4:0. Dvoma gólmi sa blysol holandský kanonier Roy Makkay. Krok s Bayernom nestratil Juventus Turín, ktorému tri body v súboji s FC Bruggy (celý zápas zaň odohral Marek Špilár) zabezpečil v 80. minúte Del Piero. Ajax Amsterdam zdolal Spartu Praha 2:1 a obsadil druhú postupovú priečku v B-skupine. Jediný gól hostí strelil v 90. minúte Slovák s kapitánskou páskou Martin Petráš. „Videl som, že na vysokú loptu brankár nejde a správne som tušil, že by sa mohla odraziť ku mne. Tak som zostal stáť a trafil som to,“ povedal Petráš. Výrazný krok k postupu urobilo

v C-skupine Udinese víťazstvom 2:1 v Aténach nad Panathinaikosom. Taliani však majú minimálne účasť v Pohári UEFA už istú. Barcelona potvrdila svoje prvé miesto v skupine víťazstvom 3:1 nad Werderom Brémy. O ničom stále nie je rozhodnuté v D-skupine. Oba zápasy sa skončili bezgólovými remízami a šancu na postup majú stále všetky štyri tímy. „Bude to určite zaujímavé, skupina je stále otvorená. Tak ako my, rovnako aj Benfica bude musieť zvíťaziť. Týka sa to však aj ďalšej dvojice,“ reagoval Ferguson.

A-skupina
Bayern - Rapid Viedeň 4:0 (1:0), góly: 21. Deisler, 54. Karimi, 72. a 77. Makaay. Juventus - Bruggy 1:0 (0:0), gól: 80. Del Piero.
1. Bayern 5 4 0 1 9:3 12*
2. Juventus 5 4 0 1 9:4 12*
3. Bruggy 5 2 0 3 5:6 6
4. Rapid 5 0 0 5 2:12 0
B-skupina
Ajax Amsterdam - Sparta Praha 2:1 (0:0), góly: 68. a 89. de Jong - 90. PETRÁŠ. Thun - Arsenal 0:1 (0:0), gól: 88. Pires z 11 m, ČK: 35. Deumi (Thun).
1. Arsenal 5 5 0 0 10:2 15*
2. Ajax 5 3 1 1 10:6 10*
3. Thun 5 1 0 4 4:9 3
4. Sparta 5 0 1 4 2:9 1
C-skupina
Panathinaikos - Udinese 1:2 (1:0), góly: 45. Charalambides - 81. Iaquinta, 83. Candela. FC Barcelona - Brémy 3:1 (2:1), góly: 14. Gabri, 26. Ronaldinho, 71. Larsson - 22. Borowski z 11 m.
1. Barcelona 5 4 1 0 14:2 13*
2. Udinese 5 2 1 2 10:10 7
3. Panathinaik. 5 1 1 3 3:11 4
4. Werder 5 1 1 3 7:11 4