Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2010

Stopujúci policajti v civile budú mať páskuPolicajti v civile, ktorí môžu zastavovať autá, budú označení reflexnou páskou príslušníka Policajného zboru. Rozhodol o tom minister vnútra Daniel Lipšic. Minister v ...Zdieľať
policia Foto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) - Policajti v civile, ktorí môžu zastavovať autá, budú označení reflexnou páskou príslušníka Policajného zboru. Rozhodol o tom minister vnútra Daniel Lipšic. Minister v najbližších dňoch vydá nariadenie, ktoré bude záväzné pre všetky policajné zložky. Agentúru SITA o tom informovala Lucia Garajová z tlačového oddelenia ministerstva vnútra.


O tom, že vodičov môžu zastaviť aj neuniformovaní policajti, rozhodla ešte predchádzajúca vláda novelou zákona. Nové vedenie ministerstva vnútra preto podľa Garajovej muselo tejto zmene prispôsobiť vyhlášku. „Aby sme sa vyhli akýmkoľvek nedorozumeniam, nariadením ministra vnútra napravíme predpisy zanechané predchádzajúcim vedením. Policajti v civile budú viditeľne označení," vyhlásil Lipšic. Podľa ministra totiž neexistuje žiaden dôvod, aby sa pri kontrole vozidiel policajti skrývali. "Vodiči tak budú jednoznačne vedieť, či ich zastavuje príslušník Policajného zboru. Zanikne tak obava, že v dobrej viere zastavia gaunerom, ktorí by nové pravidlá zneužili na páchanie trestného činu," uviedol minister.

Novela zákona o pozemných komunikáciách, ktorá platí od začiatku novembra, totiž zo zákona vypustila slová "v rovnošate", čím dala policajtom možnosť zastavovať autá aj v občianskom odeve. Takže bolo nejasné, ako vodiči rozlíšia, či ich skutočne zastavuje policajt alebo napríklad stopár alebo iný vodič. Pri neuposlúchnutí pokynu, výzvy alebo príkazu policajta totiž hrozí vodičom v blokovom konaní pokuta do 60 eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sninské rybníky sprístupnili verejnosti
<< predchádzajúci článok
Mladí bankári bojovali s recesiou

Stopujúci policajti v civile budú mať pásku - diskusné fórum čitateľov