Štvrťfinále extraligy - Skalica - Nitra

Góly: 23. Jarolín (M. Ivičič, ...

BRATISLAVA 18.marca (WN/SITA)

Hokej - T-com extraliga - štvrťfinále - 6. zápas:

HK 36 Skalica - HK Dynamax Nitra 3:2 po samostatných nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 23. Jarolín (M. Ivičič, Hartmann), 48. M. Ivičič (Jarolín), rozhodujúci nájazd Grill - 5. G. Saliji (M. Musil), 15. Čacho (V. Vlk)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Pavlovič, Novák, 3500 divákov

Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Křetinský, V. Benák, Zajac, K. Sloboda, Klement, Komárek, Flamík - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Mikúš, Vala, Liščák - Grill, Dornič, R. Sýkora - Krumpál, Hrnčirík, Malík
Nitra: Lakosil - D. Milo, M. Hruška, Vlk, Švarný, J. Kováčik, B. Majeský, Petrina - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - Kmeč, T. Chrenko, Čacho - G. Saliji, M. Musil, J. Mihálik - Vozdecký, M. Štefanka, S. Saliji

Šiesty duel série priniesol od začiatku rušný hokej. Prvá tretina patrila hosťom, ktorí svoju prevahu dokumentovali dvoma gólmi počas presilových hier. V 5. min po vyšachovaní skalickej brániacej sa štvorice usmernil Musilovu prihrávku do prázdnej brány Garip Saliji. V 15. min Čacho presne tečoval Vlkovu strelu - 0:2. Nebezpečná bola najmä prvá nitrianska formácia, no domácich viackrát zachránil Hamerlík. Skaličania sa vrátili do zápasu v 23. min, keď Jarolín v presilovke znížil na 1:2. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, v treťom dejstve si Jarolín s Ivičičom spoluprácu zopakovali v opačnom garde - Jarolínovu strelu ešte Lakosil vyrazil, no Ivičič dorazil - 2:2. Napriek ďalším príležitostiam na oboch stranách sa stav v riadnom hracom čase nezmenil. Rozhodnutie neprinieslo ani desať minút nadstaveného času, a tak na rad prišli druhýkrát v sérii samostatné nájazdy. Domácich v nich dostal do vedenia Tibor Višňovský, no Miroslav Kováčik po precíznom bekhendovom blafáku vyrovnal. O tom, že v Nitre sa v pondelok bude hrať siedmy zápas, rozhodol v ôsmej sérii nájazdov tvrdou strelou Marek Grill.

Hlasy:
Milan Klement (asistent trénera Skalice): "Mali sme pomalší rozbeh. Po zbytočných vylúčeniach sme dvakrát inkasovali a prehrávali sme o dva góly. Od II. tretiny to bolo už z našej strany lepšie. K výbornému výkonu sa rozchytal Hamerlík. Predĺženie a nájazdy sú už o šťastí, mali sme ho viac."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Začali sme aktívne, dali sme dva góly a myslím si, že prvá tretina bola jednoznačne v našej réžii. Na začiatku II. tretiny domáci znížili a hra sa vyrovnala i vďaka presilovým hrám. V III. tretine sme vedenie chceli udržať, no v oslabení sme inkasovali. V predĺžení sme sa snažili rozhodnúť, nepodarilo sa nám to a šťastie sme nemali ani v nájazdoch."