02. apríla 2016

Súboj Senice a Skalice skončil remízou

Stretnutie sa od úvodu nieslo v opatrnom duchu, vo veľmi dobrej atmosfére sa ani jedno mužstvo nechcelo vystaviť zbytočnému riziku. Na prvú vážnejšiu príležitosť ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Palkovič
Senica 2. apríla (TASR) - Stretnutie sa od úvodu nieslo v opatrnom duchu, vo veľmi dobrej atmosfére sa ani jedno mužstvo nechcelo vystaviť zbytočnému riziku. Na prvú vážnejšiu príležitosť záhoráckeho derby si museli diváci počkať do 22. min. Na ľavej strane sa až pred pokutové územie predral Mehremič, jeho strelu po zemi Krnáč kryl. V 30. minúte hosťujúci Mazán nezmyselne atakoval domáceho Šullu, ktorý už mal loptu v moci a brankár Seničanov mal veľké problémy sa pozviechať. Mazán za svoj zákrok videl z rúk hlavného rozhodcu iba ŽK. V 40. min. prvýkrát pohrozili aj hostia, lopta sa dostala na hranici 16-ky k Masarykovi, ten sa však ukvapil a netrafil medzi tri žrde. V závere polčasu začali byť hostia čoraz nebezpečnejší, ale strelecky sa nedokázali presadiť. Domáci brankár Šulla nakoniec musel po Mazanovom zákroku cez polčas striedať, jeho miesto zaujal Plach, pre žilinského odchovanca to bol premiérový štart v najvyššej súťaži.

Veľa vzruchu pred bránami nepriniesol ani úvod druhého polčasu, v 61. minúte mohol postupovať sám na Krnáčovu bránu Morong, v poslednom momente jeho klúčku vystihol jeden zo skalických obrancov. O minútu neskôr dostal skvelú loptu za obranu Leško, ktorého zastavil Dobrotka v čistej šanci, píšťalka rozhodcu Straku však zostala nemá. V 67. sa konečne dočkali Seničania gólu, keď loptu dotlačil do siete po štandartnej situácii kapitán Pavlík. O tri minúty už bolo vyrovnané. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Vaško a prestrelil exportnou strelou všetko, čo mu stálo v ceste. V 73. min. sa prebíjal do pokutového územia domácich Ulrich, chcel si vypýtať faul, jeho skok bol však ocenený žltou kartou. V 82. minúte mohli domáci využiť zaváhanie pri rozohrávke Skalice, Morong sa rútil do pokutového územia a jeho postup prerušil zákrok Majerníka. Diváci si na štadióne sa už po niekoľkýkrát dožadovali pokutového kopu, rozhodca Straka ani tentokrát nepískal. V 84. minúte udrelo na opačnej strane. Po dlhom aute striedajúceho Hillaryho hlavičkoval Jakubek a lopta zapadla pod brvno Plachovej brány - 1:2. O štyri minúty neskôr bolo opäť vyrovnané. Róbert Pillár ostal osamotený pred Krnáčovou bránou a stanovil na konečných 2:2. V dobrom druhom polčase tak videli diváci štyri góly a záhorácke derby rozhodne nábojom ani atmosférou nesklamalo.

FK Senica - MK Skalica 2:2 (0:0)

Góly: 67. Pavlík, 88. Pillár – 70. Vaško, 84. Jakúbek.
Rozhodoval: Straka, ŽK: Pillár - Mazán, Šebesta, Ulrich, Krnáč, 2425 divákov.

Zostavy a striedania:
Senica: Šulla (46. Plach) – Pillár, Pavlík, Hladík – Mehremič, Hromada (85. Kontár), Hušek, Klec (57. Morong), Šmehyl – Leško, Dolný
Skalica: Krnáč – Záhumenský, Dobrotka, Majerník, Hlavatovič – Vaško, Hlinka (81. Ikenna), Šebesta, Neoveský, Mazan (64. Ulrich)– Masaryk (81. Jakúbek)