Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. júla 2017

Súd v Brazílli zbavil Lochteho obvinení za incident na OH v RiuAmerický plavec Ryan Lochte.Zdieľať
Americký plavec Ryan Lochte. Foto: TASR/AP
Sao Paulo 16. júla (TASR) - Brazílsky súd zbavil amerického plavca Ryana Lochteho obvinení z vlaňajších olympijských hier v Riu de Janeiro. Šesťnásobný olympijský šampión čelil obvineniu, že si vymyslel lúpežné prepadnutie.


Lochte dostal od Americkej plaveckej federácie 10-mesačný dištanc za to, že si v Brazílii vymyslel príbeh o okradnutí. Po vypršaní trestu mal na pretekoch v Los Angeles štartovať na 50 aj 100 m voľným spôsobom a na 200 m individuálne polohové preteky, no svoj návrat do domácich súťažných bazénov napokon odložil pre narodenie syna Caidena.

Súd v sobotu potvrdil, že vyjadrenie 32-ročného Lochteho o incidente, ktoré poskytol americkej stanici NBC, neberie do úvahy ako falošné nahlásenie. To sa v Brazílii trestá 18-mesačným väzením. "Sme potešení, že súd konečne zamietol obvinenia voči pánovi Lochtemu a zároveň primerane uznal, že sa nedopustil žiadneho zločinu. Bol to pre nás dlhý rok, no na konci spravodlivosť zvíťazila," uviedol Lochteho právny zástupca Jeff Ostrow v stanovisku, ktoré sprostredkovala agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenský štvorkajak získal európsky bronz na 1000 m
<< predchádzajúci článok
Z Volka sa stala šprintérska osobnosť. Trénerke pribudne tetovanie

Súd v Brazílli zbavil Lochteho obvinení za incident na OH v Riu - diskusné fórum čitateľov