17. októbra 2006

Súhrn výsledkov futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 16. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007: FC Nitra - Slovan Bratislava 1:0 (0:0) Gól: 51. Čurgali, ŽK: 90. ...

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov 16. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007:

FC Nitra - Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 51. Čurgali, ŽK: 90. Štajer - 75. Urgela, rozhodovali: Mriglot - Benko, Brendza, 2475 divákov
Nitra: Senecký - Harmse, Szórád, Čeman (46. S. Bališ), Ďatko - Pavol Farkaš - M. Farkaš, Babic, Štajer - Grajciar, Čurgali (82. A. Hesek)
Slovan: Prole - Ševela, Hanek, Polgár, Urgela - Slovák, Chlebek (52. Poliaček), M. Kubala (52. Kosmeľ), P. Sedlák - Masaryk, Vyskočil
Domáci začali aktívnejšie, Grajciar už v úvodnej minúte strelou z voleja spoza pokutového územia tesne minul brvno bránky Slovana. Po štvrťhodine hry prestrelil svätyňu hostí opať Grajciar a o minútu neskôr na opačnej strane neškodnou strelou vedľa neohrozil Seneckého obranca Polgár. V 20. min sa pekne uvoľnil Čurgali, no jeho pokus obrana belasých zblokovala. Vzápätí pohrozili hostia, keď Masarykovu strelu po rýchlom protiútoku vytlačil Senecký na žrď a po následnom rohovom kope namieril Vyskočil z 20 metrov nad. Po polhodine hry sa takmer z polovice ihriska pokúsil prekvapiť domáci Szórád, jeho strela len tesne minula horný roh Proleho bránky. O desať minút neskôr narobila bomba Grajciara spoza šestnástky veľké problémy gólmanovi Slovana. Ten loptu len s námahou vyrazil pred seba, no nitrianski hráči už na ňu nedosiahli. V úvode druhého polčasu domácim útok konečne vyšiel, keď po zblokovanej strele Grajciara dostal hlavou loptu pred bránku M. Farkaš a Čurgali rovnako hlavou otvoril skóre - 1:0. V ďalšom priebehu sa Nitrania tlačili dopredu, no štyri Grajciarove strelecké pokusy boli neefektívne. V 85. min mali blízko k vyrovnaniu hostia, no Masaryk ani Poliaček "závar" pred bránkou Nitry nevyužili. Tri minúty pred koncom nebezpečne vystrelil domáci Babic. Ani on, ani najaktívnejší strelec domácich Grajciar už tesné skóre nezmenili.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Nový model súťaže prináša aj takéto zápasy, keď ide futbalová krása do úzadia. My sme stavili na hernú disciplínu a fyzické nasadenie, dali sme gól, keď sme loptu doslova dotlačili do siete. Môžeme byť radi, že sme v ťažkej situácii vyhrali a verím, že sa so Slovanom stretneme na jar v prvej osmičke."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Začali sme tak ako sme si to predstavovali, no Masaryk v úvode šancu skórovať nevyužil. Záver prvého polčasu a úvod druhej časti hry sme nezvládli, inkasovali sme. Následne sme opäť získali stred ihriska, vytvorili sme si príležitosti, no zvrátiť stav sme už nestihli."

Inter Bratislava - Spartak Trnava 2:0 (2:0)
Góly: 11. Šlahor, 16. Musil, ŽK: 26. Pečalka, 61. Matovič, 85. Švancara - 35. Semanko, rozhodovali: Valášek - Bacsa, Pastorek, 1113 divákov
Inter: Bernady - Petrán, Friga, R. Kunzo, Matovič - Pečalka - Musil (71. Kaprálik), R. Urban (46. Peter Majerník), Hodek (65. R. Hejčík) - Švancara, Šlahor
Trnava: Lipčák - Filip, Hrabal, Poljovka, Čakajík - Chalupka (77. Juhász) - P. Ďuriš (66. Škripec), Kopúnek, Semanko (63. Blaha) - Ujlaky - Kriss
V súboji dvoch tímov, potácajúcich sa na dne ligovej tabuľky, vyšiel interistom úvod ako z rozprávky. V 10. min pohrozil domáci Švancara, jeho prienik do šestnástky však obrana hostí zlikvidovala. O minútu neskôr unikol po ľavom krídle Musil, spätnou prihrávkou našiel Šlahora a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a rozvlnil sieť Lipčákovej bránky - 1:0. V 16. min kapituloval neistý gólman Spartaka opäť, keď aktívny Musil tentoraz presne zakončil svoj únik - 2:0. Ďalší priebeh I. polčasu priniesol už iba nevyužité príležitosti Švancaru, Urbana a Šlahora. Po prestávke najprv v skrumáži neupela trojica Šlahor, Švancara, Majerník, na opačnej strane strelecky zlyhali Ujlaky s Kopúnekom. V 70. min sa Šlahor rútil sám na bránku Spartaka, svoje sólo však zakončil len do Lipčáka. Záver zápasu sa niesol v duchu nepresných prihrávok, a tak sa na výsledku už nič nezmenilo. Inter po výhre predstihol svojho utorkového súpera, ktorý na súperovom ihrisku v tejto sezóne opäť raz nezvíťazil.
Hlasy:
Ladislav JurkemiK (tréner Interu): "S tromi bodmi som spokojný, mrzí ma však veľké množstvo nepremenených šancí. V prvom polčase sme predviedli pekný futbal, druhý polčas bol však z našej strany už nervóznejší. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon na trávniku."
Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Z našej strany sa o ligovom zápase hovoriť nedá, bol to len odvar. Výkon nezodpovedal menu Spartaka. V prvom polčase sme hrali zle, po obrátke sme sa domácim vyrovnali. Nemali sme však gólovú príležitosť a bez nej sa nevyhráva."

Artmedia Bratislava - Dukla Banská Bystrica 3:0 (1:0)
Góly: 14. Reiter, 58. Čišovský, 62. J. Kozák, ŽK: 45. M. Ďurica, 49. Čišovský, 64. Buryán - 35. Wozniak, rozhodovali: Hracho - Rendko, Hrčka, 1420 divákov
Artmedia: Kamenár - Buryán (84. Saláta), Debnár, R. Konečný, Čvirik - Čišovský (64. V. Gajdoš), J. Kozák, G. Straka, M. Ďurica (70. Tchuř) - Oravec, Reiter
Dukla: R. Zajac - Peter Farkaš, Velický, Páleník, Kotrys - Michal Pančík ml., Pečovský, Štuber (46. Bažík), Wozniak, T. Libič (46. Rendľa) - Medveď (64. Semeník)
V chladnom, ale slnečnom počasí začali stretnutie za bratislavským Starým mostom lepšie favorizovaní domáci, keď už v 3. min preveril hosťujúceho gólmana Zajaca strelou po zemi z 25 metrov stopér Debnár. V priemernom zápase sa Artmedia ujala vedenia v 14. min, keď sa po aktivite Čišovského a centri Buryána presadil Reiter - 1:0. Už o menej ako desať minút mohlo byť vyrovnané, presný zásah Pančíka po strele z pravej strany však hlavný arbiter Hracho pre postavenie mimo hry napokon neuznal. Petržalčania pôsobili v prvej štyridsaťpäťminútovke kompaktnejším dojmom, vypracovali si aj viaceré gólové príležitosti, svoj náskok však do prestávky zvýšiť nedokázali. V 27. min hlavičkoval Oravec po Kozákovom centri len tesne nad, o dve minúty na to sa po Čišovského aktivite nepresadil Reiter a v 37. min nevyužil stopercentnú šancu rútiac sa sám na Zajaca ani Martin Ďurica. Po zmene strán urobil tréner hostí Dušan Radolský dve zmeny. Na trávnik poslal konštruktívneho Bažíka a mladého Rendľu a na hre Dukly to bolo hneď cítiť. Najmladší hráč v histórii najvyššej slovenskej súťaže Rendľa vyskúšal Kamenárovu pozornosť najskôr hlavičkou v 49. min, o čosi neskôr potom po prihrávke Bažíka zahodil najväčšiu šancu Bystričanov, keď zaváhal zoči-voči domácemu gólmanovi. V 58. min potvrdil známe nedáš-dostaneš Čišovský, ktorý sa uvoľnil na hranici šestnástky a jeho strela od brvna skončila za bránkovou čiarou - 2:0. Už o štyri minúty bolo definitívne rozhodnuté o držiteľovi troch bodov, keď nedôraz v hosťujúcej obrane využil Kozák a s prispením ľavej žrde zvýšil už na 3:0. V záverečnej polhodine sa už na konečnom skóre nič nezmenilo, aj keď najmä šance Reitera či Tchuřa na strane domácich a strela Rendľu do žrde na strane hostí volali po góle.
Hlasy:
Štefan Horný (tréner Artmedie): "V prvom polčase súper zatvoril dvierka, hral veľmi dobre zozadu. Odpísal nám stred poľa, na Kozáka hrali osobku a tým sa im podarilo vypojiť mozog mužstva. Našťastie sme dali šťastný gól. V druhom polčase už hrali Bystričania na dvoch útočníkov a nám sa podarilo využiť ich chyby. Mali sme aj ďalšie šance, ale rovnako aj súper a ak by bola Dukla využila niektorú z nich, mohlo to mať iný priebeh. V útočnej fáze sme súpera zaskočili. Futbal je o chybách, hostia ich spravili viac ako my, takže ja som určite spokojný s tromi bodmi."
Dušan Radolský (tréner Dukly): "Samozrejme som sklamaný, že sme prehrali 0:3, pretože sme si to nezaslúžili. Všetky tri góly sme domácim ponúkli sami, také chyby jednoducho nemôžeme robiť. Mrzia ma aj naše šance, ktoré sme nedokázali využiť. Teší ma, že mladý Rendľa ukázal, že by mohol byť ťahúňom. Dúfam, že sa čím skôr dokáže zapracovať a presadí sa v A-tíme.

MFK Košice - ZTS Dubnica 0:0
ŽK: 20. Držík, 35. Pleva (obaja Dubnica), rozhodovali: Hriňák - Medveď, Ružbarský, 1945 divákov
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský, Bašista, Roman Šimko - Kolbas (69. J. Novák), Pavol Majerník, M. Sovič (75. Boháčik), Krakovský (81. Cicman), Bicák - Pavol Jurčo
Dubnica: Holec - Pleva, Kopačka, Adámik, Jonáš - Lendvay, Bruško, Držík, P. Baláž (46. Kiška) - Kuzma (76. J. Zápotoka), M. Filo ml.
V košickom Čermeli sa hral v prvom polčase nudný futbal, nepresností na oboch stranách bolo až príliš veľa. Hráčom chýbal pohyb, a tak sa do príležitostí dostávali skôr náhodne. Dubničania sa do najväčšej šance dostali v 9. min, keď mal Bruško dostatok priestoru, vypálil z 25 m a jeho pokus skončil na brvne košickej bránky. Ten istý hráč to skúšal spoza šestnástky v 30. min, ale nepresne. V dobrej pozícii sa ocitol o chvíľu neskôr hosťujúci Baláž, no predviedol katastrofálnu koncovku. Domáci Bicák sa prezentoval v 33. min nevydarenou strelou z diaľky, o minútu neskôr sa do lopty oprel jeho spoluhráč Krakovský, no ani tá neletela medzi žrde. Najväčšiu šancu I. polčasu spáll v 38. min Košičan Sovič, keď ho po chybe dubnickej obrany našiel v šestnástke Jurčo, ale domáci stredopoliar Holeca neprekonal. Dve minúty po zmene strán z hranice jedenástky prestrelil opäť Sovič. Jeho spoluhráč Jurčo hlavičkoval v 51. min nad bránku. Sovič mal veľkú príležitosť aj do tretice, v 55. min mieril len do stredu bránky na dobre pripraveného Holeca. V 73. min sa z uhla pokúšal prekonať dubnického brankára J. Novák. Potom mohli prísť chvíle kanoniera dubnického tímu Fila. V 76. min namieril hlavou tesne vedľa a v 78. min trafil z otočky pripraveného brankára Pulena. V 84. min to Filo napálil do vybiehajúceho košického gólmana, za ktorého musel zaskočiť v bránke spoluhráč z poľa Cicman.
Hlasy:
Jaroslav Galko (tréner MFK Košice): "Bol to nervózny zápas, ďalší z kategórie šesťbodových. Príležitostí sme mali viac ako súper, Sovič mal tri čisté gólové šance, ale dvakrát ho vychytal brankár Holec. Keď nepremeníme štyri šance, tak nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. V našej kabíne je sklamanie. Pulen zápas dohrať nemohol, bol otrasený, na ihrisku mal zapadnutý jazyk."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Videli sme nervózny zápas z oboch strán. Obidvom mužstvám išlo o veľa, nám ešte o viac ako domácim. Potrebovali sme bodovať, chceli sme vyhrať. Bolo tam veľa nepresností a nervozity, náš brankár chytil dve šance Košičanov. Aj my sme mali gólové príležitosti, ale nepremenili sme ich, preto je remíza zaslúžená."

FC Senec - MFK Ružomberok 0:0
ŽK: 49. Moughfire, 76. Anane - 53. P. Maslo, rozhodovali: Trutz - Csabay, Schmidt, 1909 divákov
Senec: D. Perniš - S. Angelovič (38. Ray), Matič, Ľ. Michalík, Marcin - Papaj, Guldan, Matej Kováč, Moughfire - E. Takáč, Anane (76. Kozár)
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Ďubek - Žofčák, Břežný, P. Maslo (73. Dovičovič), Božok - Tomčák (85. Babnič), Nezmar
Majster z Ružomberka chcel po prehre s Artmediou bodovať v Senci naplno, ale v priebehu zápasu si nevytváral vážnejšie gólové príležitosti. Jedinú vyloženú šancu mali na štadióne pri Slnečných jazerách domáci futbalisti, a to v 87. min, keď Takáč hlavičkoval len do spojnice Hajdúchovej bránky. Na smolu domácich sa lopta odrazila pred bránkovú čiaru. Hráči oboch mužstiev akoby sa prispôsobili nepríjemnej zime, ktorá v Senci vládla. Vývoj zápasu príliš veľa kvalitného futbalu nepriniesol a bezgólová remíza môže byť pre obe mužstvá uspokojivým výsledkom.
Hlasy:
Jozef Valovič (tréner Senca): "Nováčik narazil na majstra a z toho vyplýval aj rešpekt, ktorý mali zo súpera chlapci v prvom polčase. V druhom dejstve sa rešpekt vytratil a dovolili sme si toho viac. Priebeh zápasu síce nebol oslnivý, ale nasadenie bolo obojstranné. Myslím si, že v závere sme mali využiť príležitosť Takáča a tri body mali ostať doma."
František Komňacký (tréner Ružomberka): "Nebolo to bohviečo, futbal bol dnes skôr o bojovnosti a nasadení, ale bez koncového efektu. Myslím si, že sme boli solídni v defenzívnej činnosti, ale na druhej strane sme sa nedostali do žiadnej vyloženej príležitosti. V závere stretnutia mohli získať domáci tri body, ale vďaka spojnici, ktorá nás pri šanci Takáča zachránila, máme aspoň bod."

AS Trenčín - MŠK Žilina 1:1 (0:0)
Góly: 71. Czinege (z 11 m) - 59. Hubočan, ŽK: 55. Dobeš - 30. Devátý, rozhodovali: Micheľ - Laskovský, Sluk, 966 divákov
Trenčín: Hodál - Krško, Doležaj, Mičenec, Kasálek - Marček - Novisedlák (81. M. Rožník), Dobeš, Czinege, Obal (66. Baranyai) - Štyvar
Žilina: Kuciak - Pekarík (58. Šesták), Hubočan, Švestka, Minarčík - Devátý, Vršič, Belák, Tesák (58. Ofori) - Porázik (85. Bebatound), A. Nemec
Trenčania po výmene trénera začali aktívne a už v úvodnej päťminútovke sa dvakrát zastreľoval jediný hrotový útočník Štyvar. Ten však neuspel ani o tri minúty neskôr, keď z uhla mieril tesne nad bránku hosťujúceho Kuciaka. V nasledujúcich minútach sa hralo prevažne v strede ihriska a ani jeden z tímov sa nechcel dopustiť chyby. Domáci však boli favorizovanej Žiline vyrovnaným súperom. Najväčšiu šancu Trenčína spálil v 42. min nový hráč v tíme Dobeš, keď po dlhom pase opečiatkoval z hranice šestnástky brvno bránky hostí. O minútu neskôr sa na opačnej strane dopustil chyby brankár Hodál, ale Porázik sám pred poloprázdnou bránkou netrafil loptu. Hostia udreli hneď v úvode II. polčasu, keď domáci inkasovali tradične po štandardnej situácii. V 59. min si na roh Vršiča naskočil nekrytý Hubočan a hlavou otvoril skóre - 0:1. Trenčanov to však nepoložilo a po viacerých rýchlych akciách sa uvoľnil v pokutovom území Baranyai, ktorého Minarčík fauloval. Czinege nariadený pokutový kop s prehľadom premenil - 1:1. Domáci mohli rozhodnúť v nadstavenom čase, ale Štyvar svoj únik zakončil nad a ďalšie dve príležitosti zblokovali obrancovia MŠK.
Hlasy:
Vlastimil Palička (tréner Trenčína): "Hral prvý s posledným a je jedno, či súper nejakých hráčov šetril, alebo nie. Najmä kvôli hráčom ma mrzí, že sme nevyhrali. Zaslúžili si to, keď ukázali, že sa vedia dostať do šancí. Ak budeme takto pokračovať, verím, že začneme vyhrávať. Do každého zápasu pôjdeme s cieľom zvíťaziť. Mužstvo som videl v Banskej Bystrici a hráči si vzali k srdcu moje výčitky po tomto dueli."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Súboj nemal najvyššiu úroveň, pôsobil rozháraným dojmom. Ak by mali domáci viac šťastia, asi by zvíťazili, keďže si vypracovali viac gólových príležitostí. Trenčín sa pravdepodobne nedostane do boja o titul, a preto sme dali príležitosť väčšiemu počtu hráčov z lavičky. Pred nasledujúcim duelom s Artmediou sme navyše nechceli riskovať žlté karty u Ježa a Štrbu, ktoré by pre nich znamenali stop. Viacerí moji zverenci ukázali svoju kvalitu, ale proti Petržalke nastúpilo spolovice iné mužstvo."