25. novembra 2014

Tatar a Jurčo s asistenciami, Halák s čistým kontom

Brankár New Yorku Islanders Slovák Jaroslav Halák

Brankár New Yorku Islanders Slovák Jaroslav Halák Foto: TASR/AP
New York 25. novembra (TASR) - Slovenskí hokejoví útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo zaznamenali v nočnom zápase zámorskej NHL po jednej asistencii a prispeli tak k víťazstvu Detroitu Red Wings nad Ottawou Senators 4:3.

Brankár Jaroslav Halák zaznamenal tretie čisté konto v sezóne, keď zlikvidoval všetkých 21 striel Philadelphie a domáci New York Islanders priviedol k tesnému triumfu 1:0 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Slovenského gólmana vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. V drese "ostrovanov", ktorí vyhrali už štvrtý duel v rade, nechýbal ani obranca Ľubomír Višňovský. Boston, stále bez kapitána Zdena Cháru prehral s Pittsburghom 2:3 po predĺžení. Druhú prehru v rade zaznamenali hráči Floridy, ktorí nestačili na Minnesotu 1:4.