Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

27. februára 2007

Telekomunikačný úrad chce, aby ST znížil prepojovacie ceny



Slovak Telekom (ST) by mal podľa Telekomunikačného úradu SR (TÚ) znížiť prepojovacie poplatky, ktoré účtuje ostatným operátorom pevných sietí. V praxi to vytvorí predpoklady pre ...



Zdieľať

BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) - Slovak Telekom (ST) by mal podľa Telekomunikačného úradu SR (TÚ) znížiť prepojovacie poplatky, ktoré účtuje ostatným operátorom pevných sietí. V praxi to vytvorí predpoklady pre zníženie cien koncovým užívateľom. "Úrad overil ceny stanovené Slovak Telekomom a dospel k rozhodnutiu, že podnik ich musí znížiť tak, aby nepresiahli ceny vypočítané podľa nami stanovenej metodiky," povedal hovorca TÚ Roman Vavro.

Podľa hovorcu úradu by mal Slovak Telekom upraviť aj referenčnú ponuku, ktorá slúži ako základ pre rokovania s ostatnými operátormi ponúkajúcimi služby v pevných sieťach. "Upravenú referenčnú ponuku by mal ST úradu predložiť do 30 dní odo dňa právoplatnosti tohto rozhodnutia," informoval Vavro. Ako však dodal, rozhodnutie vydané 26. februára ešte nenadobudlo právoplatnosť, keďže firma má zákonnú možnosť do 15 dní sa voči nemu odvolať.

Slovak Telekomu vyplýva povinnosť zverejniť referenčnú ponuku a stanoviť primerané ceny, pretože TÚ firmu už skôr označil za významný podnik na tomto trhu. Referenčná ponuka vrátane cien je dôležitá pre ostatné firmy, ktoré poskytujú volanie na pevných linkách a prepájajú sa so sieťou dominantného operátora.

ST dodal úradu vstupné údaje, z ktorých pri výpočte prepojovacích cien vychádzal, v polovici minulého roka. TÚ po preverení údajov začal správne konanie voči ST v decembri 2006.

SITA/AP


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Módny dom Escada a ich šaty potvrdili tehotenstvo Naomi Watts
<< predchádzajúci článok
Vedci predstavili holubov na diaľkové ovládanie