Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

14. októbra 2016

The Who zverejnili skladbu The Girls I Could Have HadNovinka sa bude nachádzať na novembrovej reedícii albumu My Generation (1965). BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) - Anglická rocková kapela The Who zverejnila skladbu The Girls I Could Have Had. "Pieseň je o ...Zdieľať
the who Novinka sa bude nachádzať na novembrovej reedícii albumu My Generation (1965).


BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) - Anglická rocková kapela The Who zverejnila skladbu The Girls I Could Have Had.

"Pieseň je o mojich neúspechoch s dievčatami v čase, keď som žil v Chesham Place. Bolo to sčasti preto, lebo som trávil všetok čas v štúdiu. Rodger bol na tom s dievčatami veľmi dobre, nikdy by sa mu tento text dobre nespieval," uviedol na margo novinky gitarista skupiny Pete Townshend v rozhovore pre britský denník The Guardian.

Skladba sa bude nachádzať na rozsiahlej reedícii albumu My Generation (1965). Box set sa dostane na trh 18. novembra a okrem The Girls I Could Have Had bude obsahovať aj ďalšie dve doteraz nevydané piesne As Children We Grew a My Own Love, ale tiež množstvo ďalšieho bonusového materiálu, vrátane 80-stranovej knihy s raritnými fotografiami.

The Who vznikli v roku 1964 v Londýne. Najznámejšiu zostavu formácie tvorili so 71-ročným Townshendom aj spevák Roger Daltrey a už zosnulí basgitarista John Entwistle a bubeník Keith Moon. Kapelu spolu s The Beatles a The Rolling Stones považujú za jednu z najvýznamnejších britských rockových skupín.

Zo spomínaného prvého albumu My Generation pochádza aj rovnomenný hit. Na konte majú tiež úspešné nahrávky Tommy (1969), Who's Next (1971), Quadrophenia (1973), Face Dances (1981) či zatiaľ posledný album Endless Wire (2006). The Who počas kariéry získali množstvo významných ocenení a v roku 1990 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. V súčasnosti sú oficiálnymi členmi kapely iba Daltrey a Townshend, ktorí predvlani v októbri uviedli na trh výberovku The Who Hits 50!

Informácie pochádzajú z webstránok consequenceofsound.net, www.thewho.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uznávaný literát Pavol Janík jubiluje
<< predchádzajúci článok
Výnimočným rozprávačom príbehov z Malých Karpát bol Vincent Šikula

The Who zverejnili skladbu The Girls I Could Have Had - diskusné fórum čitateľov