14. decembra 2008

Tím zámorskej NBA Philadelphia s novým trénerom úspešná

Tím zámorskej NBA Philadelphia 76ers vystriedal pred sobotňajším duelom proti Washingtonu trénera a tento citlivý zásah do chodu mužstva sa vedeniu klubu minimálne v tomto zápase vyplatil. Primárnym ...

NEW YORK 14. decembra (WEBNOVINY) - Tím zámorskej NBA Philadelphia 76ers vystriedal pred sobotňajším duelom proti Washingtonu trénera a tento citlivý zásah do chodu mužstva sa vedeniu klubu minimálne v tomto zápase vyplatil. Primárnym dôvodom na prepustenie Maurica Cheeksa bola bilancia východoamerického tímu 9-14, nový tréner Tony DiLeo dokázal počet víťazstiev zaokrúhliť hneď v prvom súboji proti jednému z najslabších mužstiev súťaže. Doterajší asistent generálneho manažéra klubu neviedol tím z lavičky už 18 rokov, náročnosti jemu do konca sezóny zverenej úlohy sa však neobáva. „Cítil som sa príjemne. Koučovanie je ako manažovanie. Hocikedy som mal nejakú otázku, moji asistenti boli pripravení mi ju zodpovedať. Hra len tak prebehla okolo mňa a priniesla množstvo emócií,“ opísal svoje dojmy s debutu DiLeo. Nový kouč „Sixers“ vydoloval z mužstva konzistentný výkon so sezónnym maximom Eltona Branda s 27 bodmi, Philadelphia zdolala Wizards 104:89. Na klubový rekord mali našliapnuté hráči Clevelandu, proti črtajúcej sa 12-zápasovej víťaznej sérii Cavaliers sa však postavili Hawks. Po dominancii v prvom polčase Atlanta viedla v tretej časti hry o 14 bodov, tím vedený 33-bodovým LeBronom Jamesom sa však dokázal dotiahnuť a v závere tak išlo o každú loptu. Po množstve zmien vedenia v úvode poslednej štvrtiny sa však vedenie ustálilo na strane domáceho tímu a ten v posledných takmer piatich minútach kontroloval zvyšok zápolenia. „Nemôžeme vyhrať všetko. Neočakávali sme, že odteraz nezaváhame a skončíme s bilanciou 79-3. Hrali sme tvrdo, dnes to bolo o detailoch,“ zhodnotil s patričným nadhľadom duel v Georgii jeden z tradičných kandidátov na MVP sezóny James. Vedenie v polčase mali aj hráči Utahu v stretnutí s Orlandom, na rozdiel od Atlanty však nápor hosťujúceho tímu neustáli. Magic hrajúci bez Dwighta Howarda, ktorý po drafte v roku 2004, keď bol v ňom celkovou jednotkou, odohral v NBA 351 zápasov v rade, sa dokázali vykrútiť z 10-bodového deficitu v polovici duelu a napokon zvíťazili 103:94. Prekvapenie bolo na spadnutie v Charlotte, kde domáci Bobcats poriadne vystrašili 5. mužstvo Východnej konferencie Detroit Pistons. Šampióni z roku 2004 viedli v tretej časti hry o 29 bodov, úvod poslednej časti hry však náhradníci Pistons nezvládli a na ihrisko sa museli vrátiť všetci basketbalisti zo základnej zostavy okrem Allena Iversona. Tím z „mesta áut“ napokon spasila trojka Rasheeda Wallaca 10,4 sekundy pred koncom, ktorá ukončila takmer sedemminútové strelecké „suchoty“ tímu. Víťazstvo napokon potvrdil dvoma trestnými hodmi Richard Hamilton. O výrazný náskok prišli v sobotu aj hráči Milwaukee Bucks, Pacers však po zmazaní manka nechali záver zápasu opäť v jednoznačnej réžii domáceho mužstva a to vyhralo 121:103. Vo fantastickej forme pokračuje po prestupe do New Yorku Al Harrington, ktorý strelil Sacramentu 33 bodov vrátane piatich trojok. Aj vďaka perfektnému výkonu Davida Leeho v podkošových priestoroch a skvelému vstupu Knicks do zápasu so 43 bodmi v prvej časti hry tak na ihrisku o víťazovi nebolo pochýb, tím z najväčšieho mesta Severnej Ameriky zvíťazil V zostávajúcom programe sobotňajšieho večera možno hovoriť o prekvapení v Staples Center, kde domáce Los Angeles Clippers dokázalo zvíťaziť nad Houstonom najmä vďaka výkonu Zacha Randolpha. Výkonom večera sa blysol nemecký krídelník Dirk Nowitzki, ktorý k tesnému víťazstvu svojho Dallasu nad Oklahoma City pomohol 46 bodmi. Jednoznačný vývoj mal duel v Denveri, kde domáci tím nenechal nič na náhodu a s Golden State zamietol v pomere 123:105. No a napokon Chicago zdolalo New Jersey v dueli, v ktorom dominovali rozohrávači Ben Gordon a Vince Carter. Výsledky – sobota: Charlotte – Detroit 86:90 Najviac bodov: G. Wallace 22, Augustin 18, Felton 17 – Iverson 20, R. Hamilton 18, Stuckey 13 (10 asistencií), štvrtiny: 13:24, 20:27, 23:27, 30:12, 17 373 divákov Atlanta – Cleveland 97:92 Najviac bodov: Bibby 24, Marvin Williams 19, J. Johnson 17 – L. James 33, Mo Williams 26, Delonte West a Varejao po 11, štvrtiny: 31:24, 16:14, 21:28, 29:26, 19 200 divákov Philadelphia – Washington 104:89 Najviac bodov: Brand 27, L. Williams 15, Iguodala a T. Young po 14 – Jamison 17, Stevenson a M. James po 16, štvrtiny: 25:20, 26:20, 28:25, 25:24, 15 865 divákov Milwaukee – Indiana 121:103 Najviac bodov: Redd 27, Villanueva 26 (10 doskokov), Bogut (20 doskokov) a R. Jefferson po 20 – Ford 27, B. Rush 16, Granger a Nesterovič po 14, štvrtiny: 33:24, 31:22, 22:37, 35:20, 14 921 divákov Chicago – New Jersey 113:104 Najviac bodov: B. Gordon 29, D. Rose 22, Tyrus Thomas 16 – V. Carter 39, D. Harris 22, B. Lopez 17, štvrtiny: 22:31, 28:29, 25:20, 38:24, 21 751 divákov Dallas – Oklahoma City 103:99 Najviac bodov: Nowitzki 46, J. Terry 28, Kidd 8 – J. Green 25, Durant 22, Westbrook 19, štvrtiny: 23:28, 27:26, 29:26, 24:19, 20 190 divákov Denver – Golden State 123:105 Najviac bodov: C. Anthony 27, Billups 16 (11 asistencií), Kenyon Martin a J. R. Smith po 15 – Jamal Crawford 25, Kurz 20, Belinelli 14, štvrtiny: 36:22, 29:29, 34:23, 24:31, 15 322 divákov Utah – Orlando 94:103 Najviac bodov: Deron Williams (11 asistencií) a Kirilenko po 17, Korver 15 – Lewis 27, Turkoğlu 23, J. Nelson 17, štvrtiny: 26:25, 30:21, 12:34, 26:23, 19 911 divákov Sacramento – New York 90:114 Najviac bodov: Salmons 14, Udrih 13, Garcia a Thompson (11 doskokov) po 12 – A. Harrington 33, N. Robinson 19, D. Lee 17 (19 doskokov), štvrtiny: 21:43, 24:26, 26:24, 19:21, 12 155 divákov Los Angeles Clippers – Houston 95:82 Najviac bodov: Z. Randolph 30 (13 doskokov), Thornton 26, B. Davis 13 – Jao 24 (13 doskokov), McGrady 19, Alston a Scola po 8, štvrtiny: 28:22, 17:26, 25:16, 25:18, 16 203 divákov SITA