31. augusta 2014

Trnava tri body proti Senici nezískala, radosť jej prekazil Pillár

Na snímke vľavo hráč FC Spartak Trnava Matúš Čonka a hráč FK Senica Filip Hlohovský v zápase 8. kola jesennej časti Fortuna ligy FC Spartak Trnava - FK Senica v Trnave 31. augusta 2014. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trnava 31. augusta (TASR) - Domáci začali útočne a už v 1. minúte vnikol do šestnástky Siva, ale vystrelil nad. Hostia odpovedali hlavičkou Majtána, ktorá však smerovala do rúk Rusova. Potom prišli chvíle Kamila Kuzmu. Najskôr sa uvoľnil v šestnástke, ale mieril iba nad bránu, o chvíľu po rohovom kope vypálil znovu k ľavej žrdi, ale brankár Šulla bol pozorný. Senický gólman sa vyznamenal aj v 23. minúte, keď zneškodnil priamy kop Clebera. V 35. minúte po priamom kope Pillár Rusova neprekonal a z protiútoku zakončoval Vlasko, ale loptu napálil zbízka len do Šullu. O 3 minúty neskôr roztlieskal obecenstvo Jendrišek krásnou tiahlou strelou z 20 m, ale pozorného Šullu neprekonal. V 40. minúte zahrával senický kapitán Piroska rohový kop, domáci nechali v päťke voľného Pillára a ten pohodlne hlavou otvoril skóre stretnutia. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, pretože v 42. minúte Vlasko peknou strelou z 20 m k pravej žrdi vyrovnal na polčasový stav.

Po prestávke pokračoval zaujímavý futbal s územnou prevahou domácich. Jendrišek z uhla trafil bočnú sieť a o chvíľu Vlasko z opačnej strany rovnako z uhla vystrelil nad senickú bránu. V 58. minúte nebezpečne strieľal Opiela a o chvíľu po rýchlej kontre hostí netrafil medzi žrde Hlohovský. V 64. minúte zahral v šestnástke rukou Tóth a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil Piroska a jeho prízemnú strelu k pravej žrdi Rusov chytil. Snaha domácich bola korunovaná v 68. minúte, keď po strele Clebera spoza šestnástky, ktorú brankár Šulla vyrazil, poslal loptu do siete dobiehajúci Mikovič. Po góle prevzali iniciatívu Seničania, domáci sa stiahli pred svoju šestnástku a v závere na to doplatili vyrovnávajúcim gólom. Po faule Clebera zahrávali Seničania priamy kop a Pillár hlavou po hrúbke Rusova vyrovnal na konečných 2:2.

Spartak Trnava - FK Senica 2:2 (1:1)
Góly: 42. Vlasko, 68. Mikovič - 40. a 89. Pillár. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Mikovič, Siva, Tóth, Cleber – Piroska, Ventúra, Chvátal, 2412 divákov.

zostavy a striedania:
Spartak Trnava: Rusov – Siva, Janečka, Tóth (66. Bortel), Čonka – Kuzma - Cleber, Vlasko, Casado, Jendrišek (69. Schranz)– Mikovič (77. Vyskočil)
FK Senica: Šulla – Chvátal, Pavlík, Pillár, Mazáň – Hušek - Hlohovský (70. Ventura), Opiela (70. Kosorin), Piroska, Kalabiška (78. Kóňa) - Majtán