Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. júla 2017

Trumpova pozícia medzi voličmi slabne, klesol na 36 percentDonald Trump, archívne foto.Zdieľať
Donald Trump, archívne foto. Foto: TASR/AP
Washington 16. júla (TASR) - Podpora amerického prezidenta Donalda Trumpa medzi voličmi klesá. Šesť mesiacov po jeho nástupe do funkcie súhlasí s jeho prácou 36 percent Američanov, vyplýva z dnes zverejnených výsledkov prieskumu denníka Washington Post a televízie ABC News.


V apríli vyjadrilo v tomto prieskume podporu Trumpovi 42 percent opýtaných. Podľa nových výsledkov sa podiel voličov, ktorí s prezidentovým pôsobením vo funkcii nesúhlasia, v rovnakom období zvýšil o päť bodov na 58 percent. Odpoveď "veľmi nesúhlasím" si zvolilo 48 percent respondentov.

Nový prieskum ukazuje, že podľa takmer polovice Američanov (48 percent) sa vedúce postavenie USA vo svete od januárovej inaugurácie Trumpa oslabilo. Ako silnejšiu vníma pozíciu Spojených štátov 27 percent opýtaných.

Päťdesiat percent respondentov uviedlo, že 45. prezident USA vykonáva svoju funkciu horšie než väčšina jeho predchodcov, pokým 25 percent opýtaných si myslí, že si vedie lepšie. Podľa 55 percent oslovených voličov Trump nedosahuje významnejší pokrok pri plnení svojich stanovených cieľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava opäť podporí udržateľné hospodárenie so zrážkovou vodou
<< predchádzajúci článok
Vzniká zákon pre ochranu a podporu obetí trestných činov

Trumpova pozícia medzi voličmi slabne, klesol na 36 percent - diskusné fórum čitateľov