25. júla 2015

Tužinský do finále ĽuPi z 2.miesta, slovenské trio celkovo piate

Na archívnej snímke Slovák Juraj Tužinský počas kvalifikácie ľubovolnej pištole 60 Foto: TASR/Martin Baumann
Pragersko 25. júla (TASR) - Slovenský reprezentant Juraj Tužinský postúpil do finálových eliminácií ľubovoľnej pištole 60 na ME v slovinskom Pragersku. V sobotňajšej kvalifikácii s výkonom 560 zaostal za víťazným Ukrajincom Olegom Omelčukom o päť bodov, tretí skončil Rus Sergej Červjakovskij s nástrelom 559. Hoci sú pre prvého a druhého strelca v poradí tejto disciplíny pripravené dve miestenky na budúcoročnú olympiádu do Ria de Janerio, Tužinský ju v prípade umiestnenia na spomínaných priečkach nemôže získať. Pod piatimi kruhmi už bude súťažiť vo vzduchovej pištoli 60.

Ďalší slovenský reprezentant Pavol Kopp, ktorý si účasť v Riu v ĽuPi 60 vystrieľal na I. európskych hrách v Baku, skončil v sobotu na 18. mieste s nástrelom 549. Ján Fabo zavŕšil štvrtú desiatku poradia (534). V súťaži družstiev obsadilo slovenské trio s celkovým súčtom 1643 bodov piatu priečku, pričom na zisk minimálne bronzovej medaily mu chýbali len dva body.

Marek Kostúr obsadil v juniorských pretekoch ľubovoľnej pištole 60 konečnú 25. priečku. V kvalifikácii dosiahol nástrel 528 b. Na účasť vo finálových elimináciách mu chýbalo minimálne 11 bodov. Kontinentálnym šampiónom sa stal Bulhar Aleksandar Todorov finálovým výkonom 186,2.

muži:

ľubovoľná pištoľ 60 - kvalifikácia:

1. Oleg Omelčuk (Ukr.) 565 b., 2. Juraj TUŽINSKÝ (SR) 560, 3. Sergej Červjakovskij (Rus.) 559 ... 18. Pavol KOPP (SR) 549, 40. Ján FABO (SR) 534

družstvá: 1. Rusko 1664 b., 2. Bielorusko 1651, 3. Taliansko 1644 ... 5. SLOVENSKO 1643

juniori:

ľubovoľná pištoľ 60: 1. Aleksandar Todorov (Bul.) 186,2 b., 2. Anton Zanin (Rus.) 182,7, 3. Alexander Bassarjev (Rus.) 163,4 ... po kvalifikácii 25. Marek KOSTÚR (SR) 528

družstvá: 1. Rusko 1622 b, 2. Poľsko 1609, 3. Taliansko 1607