Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. februára 2013

V bratislavskej Petržalke otvorili nový zimný štadiónSlávnostným vhodením buly za prítomnosti prezidenta Ivana Gašparoviča dnes ...Zdieľať
zimny stadion v petrzalke Nový zimný štadión v bratislavskej mestskej časti Petržalka počas jeho slávnostného otvorenia.Foto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) - Slávnostným vhodením buly za prítomnosti prezidenta Ivana Gašparoviča dnes otvorili zimný štadión v najväčšej bratislavskej mestskej časti Petržalka.


Hokejovú halu postavil v mestskej časti súkromný investor za štyri milióny eur bez DPH.

Zľavu na verejné korčuľovanie vo výške 10 percent môžu na štadióne využiť držitelia Bratislavskej mestskej karty, obyvatelia Petržalky si môžu zakorčuľovať s 15-percentnou zľavou.

Hokejová hala stojí v Ovsišti na ulici M. C. Sklodowskej na ploche 6 300 metrov štvorcových.

Zimný štadión je špecifický svojou konštrukciou, ktorá je oblúková, výnimočná je aj technológia chladenia. „Máme jednu z najmodernejších technológií, je to americký systém, ktorý používajú asi len tri-štyri štadióny na svete,“ uviedol prezident HC Petržalka 2010 Lukáš Machala.

Na štadióne budú ľadovú plochu vyrábať počas celého roka bez rozmrazovania najmenej tri roky. Rozmery ihriska sú 56 x 26 metrov, schválené sú Medzinárodnou hokejovou federáciou. V hale zatiaľ chýba tribúna pre divákov, ktorú plánujú dobudovať. Pribudnúť by malo aj fitnescentrum a wellness. V priestoroch štadióna je vybudovaných deväť veľkokapacitných šatní, ktoré spĺňajú aj extraligové podmienky.

Obrazom: Nový zimný štadión v bratislavskej Petržalke


Na štadióne si bude môcť zakorčuľovať aj verejnosť, pre ľudí zatiaľ vyčlenili v hale štyri hodiny týždenne, v budúcnosti by ich však mohli rozšíriť. „Predpokladáme, že Petržalčania budú mať záujem o viac hodín. Uvidíme, aký bude dopyt verejnosti po ľadovej ploche a budeme sa jej snažiť vyjsť čo najviac v ústrety,“ uviedol Machala.

Mestská časť chce, aby ľadovú plochu na štadióne využívali aj žiaci petržalských škôl. „Budeme sa snažiť presvedčiť našich riaditeľov, našich telocvikárov, že existuje nielen klasická telesná výchova, ale aj nové trendy,“ uviedol starosta mestskej časti Vladimír Bajan. Na ľadovej ploche by sa mal rozvíjať aj detský či ženský petržalský hokej.

Pôvodný termín otvorenia štadióna bol naplánovaný na koniec septembra 2012, najprv sa posunul na začiatok decembra a napokon na 1. februára 2013. Pod oneskorenie sa podpísala zložitá konštrukcia stavby aj meškajúce subdodávky.

Počas dnešného dňa aj nastávajúceho víkendu pripravili na štadióne kultúrny program aj verejné korčuľovanie. V piatok a sobotu je verejné korčuľovanie zadarmo, v nedeľu je vstup na ľad za poplatok.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska únia má obavy z iránskeho jadrového programu
<< predchádzajúci článok
Euro posilnilo na 14-mesačné maximum voči doláru