17. júna 2006

V Katalánsku vyštartuje ako prvý Rossi

Päťnásobný majster sveta Valentino Rossi vyštartuje z prvej pozície do nedeľňajšej Veľkej ceny Katalánska v triede MotoGP. Pole position v 7. pretekoch seriálu majstrovstiev sveta cestných ...

BARCELONA 17. júna (WEBNOVINY) - Päťnásobný majster sveta Valentino Rossi vyštartuje z prvej pozície do nedeľňajšej Veľkej ceny Katalánska v triede MotoGP. Pole position v 7. pretekoch seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov si jazdec Yamahy vybojoval v sobotňajšej kvalifikácii, ktorú vyhral pred Američanmi Johnom Hopkinsom a Kennym Robertsom. Rossi sa pred dvoma týždňami po zlom štarte do sezóny vrátil do formy a vyhral posledné preteky v talianskom Mugelle. V Barcelone môže katalánsku Veľkú cenu vyhrať tretíkrát v rade. V kubatúre do 125 cc vyštartuje z 1. miesta líder šampionátu Alvaro Bautista zo Španielska na Aprilii, v triede do 250 cc zasa Talian Andrea Dovizioso na Honde.