Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. marca 2016

V Kine Lumiére premietnu koncertný film o Ericovi ClaptonoviBratislavské Kino Lumiére predstaví 8. marca v rámci cyklu Music & Film koncertný film o Ericovi Claptonovi, jednom z najväčších svetových rockových gitaristov. Snímka zachytáva ...Zdieľať
Kino Lumiere Foto: TASR
Bratislava 7. marca (TASR) - Bratislavské Kino Lumiére predstaví 8. marca v rámci cyklu Music & Film koncertný film o Ericovi Claptonovi, jednom z najväčších svetových rockových gitaristov. Snímka zachytáva významný večer, počas ktorého Clapton oslávil 50 rokov na špici hudobného priemyslu a viac ako dve stovky koncertov v londýnskej Royal Albert Hall. Film Eric Clapton: Live at the Royal Albert Hall - Slowhand at 70 premietnu o 20.30 h s obrazom v HD kvalite a zvukom DD5.1.


"Royal Albert Hall v Londýne má oválny tvar a kapacitu 8000 divákov. Konajú sa v nej koncerty vážnej hudby, rockové koncerty, ale i bály, vystúpenia cirkusov, vedecké konferencie a športové stretnutia. Vystúpili v nej Bill Clinton i Dalajláma, Beatles, Pavarotti, Rachmaninov, Adele, ale nikto v nej vystupoval toľkokrát ako jeden z najlepších rockových gitaristov všetkých čias - Eric Clapton," hovorí Miro Ulman, dramaturg cyklu Music & Film. "Tento film vznikol v máji 2015 počas turné k jeho 70. narodeninám."

Počas koncertu, ktorého záznam diváci uvidia na plátne, odznelo 17 piesní. Sú medzi nimi svetoznáme hity z Claptonovej sólovej kariéry, ako sú napríklad I Shot the Sheriff, Cocaine či Tears in Heaven, ale aj skladby z čias, keď pôsobil so skupinami Cream - Crossroads či Derek & The Dominos - svetoznáma Layla.

Eric Clapton Foto: TASR/AP Photo
Na koncertnom pódiu sa predstavili hráči na klávesové nástroje Chris Stainton a Paul Carrack, basgitarista Nathan East, bubeník Steve Gadd a sprievodné speváčky Michelle John a Sharon White. Clapton počas koncertu vzdal hold koreňom, z ktorých jeho hudba vychádza, a nechýbajú ani prekvapujúce momenty pre divákov. "Eric v Royal Albert Hall nemyslel na to, že oslavuje 70. Bolo to naozaj len o hudbe. Mali sme pocit, ako keby sme hrali v malom klube. Najmä potom, ako sme predtým vystupovali vo veľkých sálach, ktoré neboli postavené na počúvanie hudby," povedal o koncerte hráč na klávesových nástrojoch Paul Carrack.

Súčasťou filmu je deväť minút rozhovorov zo zákulisia, ktoré sa nenachádzajú na blu-ray a DVD nosičoch s filmom. O Claptonovi v nich hovoria viacerí spolupracovníci a osobnosti hudobného priemyslu. Režisérom snímky je Blue Leach, ktorý spolupracoval s mnohými spevákmi a skupinami. Sú medzi nimi napríklad R.E.M., Linkin Park, Depeche Mode, The Prodigy, Beck, Paul Weller, Marilyn Manson, Manic Street Preachers, Pet Shop Boys. V cykle Music & Film diváci mali možnosť vidieť v minulosti jeho záznam koncertu Peter Gabriel: New Blood - Live in London.

TASR informovala Simona Nôtová, tlačová tajomníčka Slovenského filmového ústavu (SFÚ).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvou tohtoročnou premiérou Baletu ŠD v Košiciach bude Spartakus
<< predchádzajúci článok
Pri potápaní zahynul známy americký fotograf Gary Braasch

V Kine Lumiére premietnu koncertný film o Ericovi Claptonovi - diskusné fórum čitateľov