05. februára 2007

V NBA Detroit vyhral v Clevelande

Šláger nedeľňajšieho programu zámorskej NBA sa hral v Clevelande, kde sa predstavil Detroit. V súboji dvoch elitných tímov Východnej konferencie ťahali domáci od začiatku za kratší koniec ...

NEW YORK 5. februára (WEBNOVINY) - Šláger nedeľňajšieho programu zámorskej NBA sa hral v Clevelande, kde sa predstavil Detroit. V súboji dvoch elitných tímov Východnej konferencie ťahali domáci od začiatku za kratší koniec (78:90) a Pistons tak potvrdili, že sú na ihriskách súperov bezkonkurenčne najlepším tímom Východu. „Ak urobíte chybu, oni vedia, ako ju potrestať. Síce sme ich neurobili veľa, ale keď sa nejakej dopustíte, zaplatíte za ňu,“ povedal po zápase líder Cavaliers LeBron James. Solídnym výkonom sa prezentoval Chris Webber, ktorý premenil 7 z 10 streleckých pokusov a zaznamenal 15 bodov a 6 doskokov.

Toronto doma zdolalo Los Angeles Clippers 122:110, čo je vôbec najviac nastrieľaných bodov Raptors v tejto sezóne. „Je to neuveriteľné. Každý z nás je lepší, ako bol v predsezónnom kempe. Naučili sme sa totiž hrať ako mužstvo,“ vysvetlil rozohrávač Jose Calderon. Základ víťazstva položili domáci basketbalisti už v prvej polovici, keď nastrieľali 66 bodov pri 77% úspešnosti streľby, oboma štatistickými ukazovateľmi vytvorili svoje tohtosezónne maximum a streleckou úspešnosťou za polčas dokonca vyrovnali historický rekord klubu. V poslednom stretnutí medzi New Jersey a Atlantou musela o výsledku rozhodnúť až nadstavená päťminútovka. S tou sa najlepšie vyrovnal hosťujúci Tyronn Lue, ktorý košom spolu so záverečným klaksónom rozhodol o triumfe 101:99. „Bolo to pre náš tím veľmi dôležité víťazstvo. Už po druhý raz som mohol pre viacero zranení využiť iba deväť hráčov. Pre trénera je pekné vidieť, že tím sa dal dokopy, ale čaká nás ešte dlhá cesta,“ skonštatoval tréner Hawks Mike Woodson. Lídrom Atlanty bol tradične Joe Johnson s 37 bodmi.

Výsledky - nedeľa:

New Jersey - Atlanta 99:101 po predĺžení

Najviac bodov: V. Carter 27, Marcus Williams 18, Kidd 13 (11 asistencií) - J. Johnson 37, Josh Smith 14 (10 doskokov), Marvin Williams 12, štvrtiny: 24:22, 18:21, 18:24, 26:19 - 13:15, 14 824 divákov

Toronto - Los Angeles Clippers 122:110

Najviac bodov: Bosh 27, Peterson 18, Garbajosa, A. Parker a T. J. Ford po 17 - Mobley 24, Brand 21 (10 doskokov), T. Thomas 18, štvrtiny: 36:29, 30:25, 26:28, 30:28, 17 214 divákov

Cleveland - Detroit 78:90

Najviac bodov: L. James 21, Hughes 14, Ilgauskas 12 (11 doskokov) - Billups 18 (10 asistencií), R. Wallace 15 (13 doskokov), Webber 15, štvrtiny: 24:27, 19:23, 16:20, 19:20, 20 562 divákov