Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. novembra 2015

V Rusovciach dokončili časť kanalizácie na Maďarskej uliciV Mestskej časti (MsČ) Bratislava Rusovce ukončili výstavbu časti kanalizácie na Maďarskej ulici a začali s opravou cesty. Pre TASR to uviedol vicestarosta ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 10. novembra (TASR) – V Mestskej časti (MsČ) Bratislava Rusovce ukončili výstavbu časti kanalizácie na Maďarskej ulici a začali s opravou cesty. Pre TASR to uviedol vicestarosta Radovan Jenčík. „Minulý týždeň dokončili betónovacie práce a až vyschne betón a bude mať prípustnú hodnotu vlhkosti, môžu asfaltovať, vyzerá to na koniec tohto týždňa,“ spresnil Jenčík.


Predstavitelia Rusoviec potvrdili, že náklady na prípravné práce ako aj nový asfaltový povrch cesty na Maďarskej ulici v hodnote 25.000 eur mestská časť pokryje z dotácie Bratislavského samosprávneho kraja.

Práce na budovaní kanalizácie na Maďarskej ulici v Rusovciach, ktoré sa začali v septembri 2014, zastavilo predstavenstvo Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) vo februári tohto roka pre predražujúci sa archeologický prieskum. Koncom leta predstavenstvo BVS rozhodlo, že kanalizáciu v Rusovciach dobudujú, aj keď sa pôvodný rozpočet na archeologický prieskum, ktorý rátal s čiastkou 20.000 eur, vzhľadom na významné archeologické nálezy, zvýšil na 100.000 eur.

Celková investícia na vybudovanie dva kilometre dlhej kanalizačnej a vodovodnej siete, vodovodných a kanalizačných prípojok a čerpacej stanice splaškových vôd v Rusovciach je vyčíslená na 1,4 milióna eur.

Výstavba kanalizácie na Maďarskej a časti Gerulatskej ulice, ktoré ako posledné v tejto prihraničnej MsČ zatiaľ kanalizáciu nemajú, by mala byť dokončená na jar budúceho roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ŠÚ SR: Stavebníctvu aj priemyslu sa v septembri darilo
<< predchádzajúci článok
Japonsko:Oslabenie kurzu jenu prispelo k rastu prebytku